ANADOLU EFES GAZİANTEP’TEN MAĞLUP AYRILDI

ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. Haftasında Anadolu Efes kendi sahasında konuk ettiği Gaziantep BB ile karşı karşıya geldiler.

Sinan Erden spor salonun’ da oynanan karşılaşmada konuk ekip Gaziantep BB zorlu deplasmanda ev sahibi takım Anadolu Efes ‘i kendi sahasında 93 – 83 mağlup ederek galibiyet ile ayrıldılar.

Konuk ekip Gaziantep BB bu sezon ING Basketbol Süper Ligin’ de 9. galibiyetini elde Anadolu Efes deplasmanında alırken, ev sahibi takım Anadolu Efes ise ING Basketbol Süper Ligin’ de 3. kez sahadan mağlup ayrılan taraf oldular.

ANADOLU EFES 83 – 93 GAZİANTEP BB

Ev sahibi takım Anadolu Efes ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. Haftasında Gaziantep BB ile karşı karşıya geldikleri mücadelede ilk çeyreğe etkili başlayan takım oldular. Karşılaşmanın ilk çeyreğinde rakibi karşısında ev sahibi takım Anadolu Efes 26 sayı ürete bilirken konuk ekip ise 22 sayı ürete bildiler.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde ise ev sahibi takım Anadolu Efes iyi başladığı ikinci çeyrekte 19 sayı ürete bilirken Gaziante BB ise 22 sayı üreterek ilk yarı sonun da Anadolu Efes ile arada ki puan farkını da 1 sayıya indirmiş oldular. Karşılaşmanın ilk yarısı da ev sahibi takım Anadolu Efes ‘ in 45 – 44 üstünlüğü ile sonuçlandı.

Anadolu Efes iyi başladığı karşılaşmada üstünlüğümü üçüncü çeyrekte de sürdürdüler. Ev sahibi takım üçüncü çeyrekte 22 sayı ürete bilirken konuk ekip Gaziantep BB ise 18 sayı ürete bildiği çeyrekte Anadolu Efes final çeyreğine 67 – 62 önde giren takım oldular.

Karşılaşmanın son çeyreğinde ise maçın başından beri üstünlüğü sürdüren ev sahibi takım Anadolu Efes için işler tam tersine gitmeye başladı. Final çeyreğinde konuk ekip Gaziantep BB son çeyrekte 31 sayı üreterek rakibi ile aradaki farkı kapatan takım rakibine Anadolu Efes’ e son çeyrekte de yaptıkları sert savunma ile sayı şansı tanımadılar. Anadolu Efes ‘ in son çeyrekte sadece 16 sayı ürete bilen takım maç sonunda da son çeyrekteki kötü oyunları ile karşılaşmadan mağlup olarak ayrılan takım oldular.

Final çeyreğinde rakibini geride bırak konuk ekip Gaziantep BB rakibine kurduğu üstünlük ile karşılaşmadan 93 – 83 ile mağlup olarak ayrılan takım oldular.

1. Periyot: 26 – 22

Devre: 45 – 44

3. Periyot: 67 – 62

MAÇIN BİLGİLERİ

Salon: Sinan Erdem

Hakemler: Özlem Yalman, Ahmet Tatlıcı, Ali Köseoğlu

Anadolu Efes: Larkin 8, Buğrahan Tuncer 7, Singleton 10, Bryant 12, Petrusev 12, Beaubois 22, Dunston 7, Yiğitcan Saybir, Tolga Geçim, Erten Gazi 5

Gaziantep Basketbol: Peterson 28, İsmail Cem Ulusoy, Luther 8, Kaba 20, Leon Harun Apaydın 3, Doyle 32, Koray Çekici, Tevfik Akdamar, Dusan Cantekin 2