Anadolu Efes Seride Durumu 2-0 Yaptı

ING Basketbol Süper Ligi Play-Off final heyecanı devam ediyor. Heyecan ikinci karşılaşma ile devam ederken Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko tekrar karşı karşıya geldi. Anadolu Efes’in fark atarak 95-73 skoruyla Fenerbahçe Beko’yu yendiği karşılaşma, Anadolu Efes’i seride 2-0 durumuna da getirdi. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın hakemleri Zafer Yılmaz, Osman Sinan İşgüder ve Can Mavisu oldu.

Anadolu Efes’in fırtınalar estirdiği ve skoru sürekli önde tutarak emin adımlarla ilerlediği maçta 6 diskalifiye yaşandı. 5 diskalifiye Fenerbahçe Beko’dan olurken tek diskalifiye Anadolu Efes’e gitti. Fenerbahçe Beko’da diskalifiye olan isimler Vesely, Melih Mahmutoğlu, Yiğit Onan, Ahmet Düverioğlu ve Perez olurken Singleton, Anadolu Efes’te diskalifiye yaşayan tek isim oldu.

Anadolu Efes Tüm Periyotları Önde Bitirdi

Anadolu Efes’in Fenerbahçe Beko’ya ev sahipliği yaptığı karşılaşma da Anadolu Efes, ilk periyottan itibaren üstünlüğünü gösterdi. Skor tablosunda Fenerbahçe Beko ile arasında fark yaratarak periyotları kapatan Anadolu Efes, heyecan dolu bir karşılaşma ortaya koydu. Skor tablosunu en son 95-73 yapan Efes, farkı kapatırmayarak zaferle kendi sahasından ayrıldı.

Karşılaşmanın yıldız isimleri ise şöyleydi;

Anadolu Efes : Micic 23, Moerman 3, Sertaç Şanlı 7, Yiğitcan Saybir, Doğuş Balbay, Tolga Geçim, Dunston 3, Beaubois 27, Singleton 15, Erten Gazi, Buğrahan Tuncer 6, Larkin 11

Fenerbahçe Beko : De Colo 14, Melih Mahmutoğlu 8, Guduric 13, Vesely 6, Perez 5, Tarık Biberoviç 7, Berkay Candan, Ahmet Düverioğlu 8, Barthel 9, Kenan Sipahi 3

1. Periyot: 23-19

Devre: 41-37

3. Periyot: 64-56

Üç Galibiyete Ulaşan Takım Sezonun Şampiyonu Olacak

Anadolu Efes’in nefesleri kestiği ve zaferle sonuçlandığı karşılaşma, Efes’i aynı zamanda seride 2-0 durumuna da getirmeyi başardı. Bir önceki karşılaşmadan da zaferle ayrılan Efes’in şampiyonluğa ulaşması zor değil. Üç galibiyet alıp seri de 3-0 durumuna gelen takım, 2020-21 sezonunun şampiyon olacak. Anadolu Efes’in bir zafer ile daha ayrılması onu şampiyon yapacak. Serinin 3. karşılaşması, 7 Haziran Pazartesi Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde yaşanacak ve Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak.