Anadolu Efes Rahat Kazandı

THY Euroleague’in 22. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, 26 Ocak Salı günü kendi evinde Sırbistan’ın Kızılyıldız takımını konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeley temsilcimiz Anadolu Efes, 86 – 72 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan yenilgi ile ayrılan baş antrenör Sasa Obradovic önderliğindeki Kızılyıldız, THY Euroleague’de 15. mağlubiyetini aldı.

Sahasında oynadığı maçtan galip ayrılan baş antrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes ise THY Euroleague’de 12. galibiyetini almış oldu.

İki takım arasında oynanan maçın en skorer isimleri ise Anadolu Efes’te attığı 13 sayı ile Micic, 12 sayı ile Sertaç Şanlı ve 23 sayı ile Larkin olurken; Kızılyıldız’da attıkları 12’şer sayı ile Dobric ve Davidovac ve 10 sayı ile Reath oldu.

Maçın Detayları

THY Euroleague’in 22. Haftasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda temsilcimiz Anadolu Efes ile Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili başlayan taraf temsilcimiz Anadolu Efes oldu. Özellikle dış atışlarda isabet yakalayan Anadolu Efes, birinci periyotu 29 – 13 önde kapattı.

Maçın ikinci çeyreğine ise hızlı başlayan taraf konuk ekip Kızılyıldız oldu. 8 – 0 bir seri yakalayan rakibine karşılık olarak Anadolu Efes, oyuncu Shane Larkin ile cevap verdi.

Aradaki farkı tekrardan açmaya başlayan temsilcimiz Anadolu Efes, ikinci periyotu 21 sayı farkla 56 – 35 önde tamamladı. Maçın üçüncü çeyreğine oyuncu Reath ile etkili başlayan Kızılyıldız, aradaki farkı kapatmaya çalıştı.

Fakat temsilcimiz Anadolu Efes, oyuncuları Sertaç Şanlı, Larkin ve Beaubois ile aradaki farkın kapanmasına izin vermedi.

Böylece Anadolu Efes, üçüncü periyotu 75 – 52 önde bitirdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise rakibi Kızılyıldız’a karşı rahat oyunun sürdüren Anadolu Efes, mücadeleyi 75 – 52 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

THY Euroleague’in 22. Haftasında oynanan maçta Anadolu Efes, kendi evinde Kızılyıldız’ı 86 – 72 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Anadolu Efes’te Simon 10, Micic 13, Beaubois 11, Moerman 7, Sertaç Şanlı 12, Dunston 6, Singleton 2, Doğuş Balbay 2 ve Larkin 23 sayı atarken;

Kızılyıldız’da Walden 5, Dobric 12, Jagodic-Kuridza 7, Nnoko 4, Hall 9, Loyd 7, Lazic 6, Reath 10 ve Davidovac 12 sayı attı.