ANADOLU EFES’TEN FARKLI GALİBİYET

ING Basketbol Süper Ligi’nin 19. hafta mücadeleleri hızla devam ediyor. Lider Anadolu Efes, konuk olduğu Bahçeşehir Koleji’ni sahasında 76- 100 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Basketbol Süper Ligi’nin 19. haftasında Anadolu Efes, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde Bahçeşehir Koleji’nin konuğu oldu. Maçın ilk periyodundan itibaren etkili bir oyun sergileyen Anadolu Efes, 76-100 gibi farklı bir skorla mücadeleyi kazandı. Anadolu Efes, bu galibiyet ile birlikte Basketbol Spor Ligi’nin namağlup liderliğini korudu.

Anadolu Efes, mücadelenin ilk çeyreğinden itibaren etkili bir performans sergiledi. Bulduğu üst üste sayılarla rakibi Bahçeşehir Koleji’ne üstünlüğünü kabul ettirdi. Efes, etkin oyunuyla ilk periyodu 32-16 önde tamamladı.

Maçın ikinci çeyreği Bahçeşehir Koleji’nin arka arkaya bulduğu sayılarla başladı. İlk periyoda göre daha durağan bir mücadele göstermesine rağmen Anadolu Efes, ikinci çeyreği 52-41 üstün durumda kapattı. Efes’e göre ikinci çeyrekte daha iyi bir oyun sergileyen Bahçeşehir Koleji üst üste bulduğu sayılarla farkı kapatmak istedi fakat bulduğu sayılar farkı kapatmaya yeterli olmadı.

Üçüncü periyoda hücum sıkıntılarıyla başlayan Bahçeşehir, farkı kapatma çabalarına çare bulamadı. Anadolu Efes, üst üste bulduğu sayılarla üçüncü çeyrekte de ev sahibi ekibe üstünlüğünü gösterdi. Anadolu Efes, son periyoda 71- 57 önde girdi.

Anadolu Efes müsabakanın son çeyreğinde farkı açmaya devam etti. Bahçeşehir Koleji farkı kapatmak için yoğun bir mücadele içine girmesine rağmen Efes karşısında etkili olamadı. Anadolu Efes, sahasına konuk olduğu Bahçeşehir Koleji’ni 100- 76 mağlup etti.

Anadolu Efes Namağlup Unvanını Korudu

Alınan bu sonuçla Anadolu Efes ligdeki namağlup unvanını koruyarak liderliğini devam ettirdi. Bahçeşehir Koleji ise 6 galibiyet ile 13. sırada yer aldı. 

Maçın Detayları

SALON: Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi

HAKEMLER: Mehmet Karabilecen, Kaan Büyükçil, Sinem Tetik

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ: Li 13 sayı, Jones 6 sayı, İsmet Akpınar 17, Robinson 14, Burak Can Yıldızlı 2 sayı, Thomas Akyazılı 9 sayı, Owens 8 sayı, Erkan Yılmaz 5 sayı, Mükremin Deniz Kılıçlı 2 sayı, Hadi Özdemir, Rıdvan Öcel, Alridge

ANADOLU EFES: Sertaç Şanlı 17 sayı, Moerman 16 sayı, Ahmet Buğrahan Tuncer 13 sayı, Micic 13 sayı, Anderson 10 sayı, Dunston 10 sayı, Musa 10 sayı, Erten Gazi 9 sayı, Doğuş Balbay 2 sayı, Larkin, Yiğitcan Saybir

1.PERİYOT: 16- 32

DEVRE: 41- 52

3.PERİYOT: 57- 71

MAÇ SONU: 76- 100