Anadolu Efes Önümüzdeki Sezonun Kadrosunda Birtakım Değişiklikler Yapmaya Hazırlanıyor

Lacivert beyazlı takım; önümüzdeki sezon da Türkiye’nin gururu olmaya devam edecek gibi duruyor. Üst üste iki sezon THY Euroleague’i kazanan Anadolu Efes; Avrupa’nın en değerli kupasını 2022 – 2023 sezonunda da müzesine götürmek adına elinden geleni yapacak. Anadolu Efes; herkesin bildiği gibi ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olamadı. Şampiyonluğu ezeli rakibi Fenerbahçe Beko’ya kaptırdı. Ergin Ataman; önümüzdeki sezon için daha iyi bir kadro kurarak hem THY Euroleague’de hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olmayı hedefliyor.

Anadolu Efes Şu Ana Kadar Kimleri Transfer Etti?

Anadolu Efes; iç transferde bir hayli önemli isimlere imza attırdı. Avrupa’nın en değerli oyuncuları arasında gösterilen Shane Larkin ile sözleşme imzalandı. 1992 doğumlu oyuncunun bir ara Fenerbahçe Beko’nun transfer listesinde olduğu iddia ediliyordu. Fakat, Anadolu Efes; oyuncuya istediği parayı verdi. Bu sayede, takımda kalmasını sağladı.

Anadolu Efes; Shane Larkin’in yanı sıra Bryant Dunston ile de sözleşme yeniledi. Ayrıca, Buğrahan Tuncer ve Erten Gazi de önümüzdeki sezon Anadolu Efes forması giyecekler. Lacivert beyazlı takımın dış transferde de hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Anadolu Efes; geçtiğimiz sezon rotasyonda ciddi sıkıntı yaşamıştı. Bu yüzden, takımın rotasyonuna katkı sağlayacak türden isimler ile görüşmeler gerçekleştirildi. Egehan Arna ile anlaşma sağlandı.

Anadolu Efes; yapmış olduğu bazı transferler ile ses getirdi. Onlardan birisi Ante Zizic! Deneyimli oyuncunun önümüzdeki sezon hem ING Basketbol Süper Ligi’nde hem de THY Euroleague’de fark yaratması bekleniyor. Buna ek olarak, Amath M’Baye ile de anlaşma sağlandı. Oyuncunun Anadolu Efes’e büyük katkısının olması bekleniyor. Will Clyburn de Anadolu Efes’in kadrosuna kattığı isimler arasında bulunuyor. Oyuncunun önümüzdeki sezon nasıl bir performans göstereceği şimdiden merak ediliyor.

Hangi Oyuncular Anadolu Efes’ten Ayrıldılar?

Anadolu Efes; bilhassa uzun süredir takımda bulunan yaşı ilerlemiş oyuncular ile yollarını ayırma kararı aldı. O isimlerden birisi Krunoslav Simon! Bunun yanı sıra, James Anderson da önümüzdeki sezon Anadolu Efes’te olmayacak. Ayrıca, bir diğer yabancı oyuncu Filip Petrusev’in de takımdan ayrıldığını söylemeliyiz. Yiğitcan Saybir ve Tolga Geçim de Anadolu Efes’ten ayrılan isimler oldular.

Vasilije Micic Takımda Kalacak Mı?

13 Ocak 1994 tarihinde dünyaya gelen Sırp basketbolcu point guard pozisyonunda forma giyer. 196 boyunda ve 91 kg ağırlığındadır. 2018 – 2019 sezonundan bu yana Anadolu Efes formasını giyen bir isimdir. Takımın hem Euroleague’de hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde başarıya ulaşmasında önemli pay sahibi olmuştur.

Vasilije Micic’in 2021 – 2022 sezonunun sona ermesi ile beraber Anadolu Efes’ten ayrılacağı iddia ediliyordu. Yeni adresinin NBA olacağı söyleniyordu. Ancak, oyuncu ile NBA’in ünlü kulüplerinden Oklahoma City Thunder arasında anlaşma sağlanamadı. Bu durum; Micic’in Anadolu Efes’te kalacağı iddialarını güçlendirdi.