Şampiyon Anadolu Efes Takviyelere Devam Ediyor

2021 – 2022 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi play off finalinde karşı karşıya gelen Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko kadrolarına yaptıkları takviyeler ile takımlarını güçlendirmeye devam ediyor. Türk Hava Yolları EuroLeague’de geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve gelecek sezon da şampiyonluk hedefi ile gelecek sezon planlamalarını yürüten temsilcimiz Anadolu Efes’te bakalım bu yaz transfer döneminde şu ana kadar kadroya katılan oyuncular ve hangi oyuncular ile yollarını ayırdığına bakalım.

Anadolu Efes İçin Geçtiğimiz Sezon Özeti

Temsilcimiz Anadolu Efes, 2021 – 2022 Türk Hava Yolları EuroLeague sezonunda bu sezonda şampiyon olarak üst üste ikinci kez bu şampiyonluğu kazandı. Temsilcimiz Anadolu Efes üst üste ikinci kez Türk Hava Yolları EuroLeague kupasını müzesine götürmeyi başarırken Basketbol Süper Ligi’nde finalde Fenerbahçe Beko ile eşlemişti. ING Basketbol Süper Ligi finalinde Fenerbahçe Beko ile yaptığı final maçında Anadolu Efes mağlup olmuştu. Ülkemizdeki en başarılı antrenörlerden bir tanesi olan Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes kadrosunda revizyona gitmek isterken aynı zamanda kadrosunu güçlendirmeyi de hedefliyor. Anadolu Efes gelecek sezon planlamaları ile son Avrupa şampiyonu unvanını korumayı hedefliyor. Bu bağlamda Son Türk Hava Yolları EuroLeague Şampiyonu Anadolu Efes bazı isimlerle yollarını ayırırken kaliteli isimleri de kadrosuna katmayı başardı.

Anadolu Efes’in Kadrosuna Kattığı ve Takımdan Ayrılan İsimler

Gelenler

Takımın önemli parçalarında Shane Larkin Sözleşmesini yeniledi.

Yerli rotasyonunda önemli yer tutan isimlerden Erten Gazi ve Buğrahan Tuncer sözleşmesini yeniledi.

Anadolu Efes’in değer verdiği isimlerden Bryant Dunston’ın da sözleşmesini yeniledi.

Uzun rotasyonunu daha güçlendirmek isteyen Baş Antrenör Ergin Ataman Ante Zizic’i Anadolu Efes kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz sezon Pınar Karşıyaka forması giyen Amath M’Baye 1 + 1 yıllık sözleşme ile Anadolu Efes kadrosuna katıldı.

Yerli rotasyonunun seviyesini yükseltmek isteyen Anadolu Efes, sezonu Beşiktaş forması giyerek tamamlayan 25 yaşındaki Egehan Arna’yı kadrosuna 2 yıllığına kattı.

5 sezondur CSKA Moskova forması ile mücadele eden 32 yaşındaki Will Clyburn Anadolu Efes’e transfer oldu. Anadolu Efes Will Clyburn ile 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

Gidenler

5 sezondur Anadolu Efes forması giyen Krunoslav Simon takımdan ayrıldı.

4 sezondur Anadolu efes adına mücadele eden James Anderson’a da veda edildi.

Yerli rotasyonunda yer alan Tolga Geçim ve Yiğitcan Saybir ile yollar ayrıldı. 23 yaşındaki Yiğitcan Saybir Bursaspor ile anlaştı.

4 sezondur Anadolu Efes’te mücadele eden ekiplerden bir tanesi olan Adrien Moermann ile de yollar ayrıldı.

Filip Petrusev’de Anadolu Efes sosyal medya hesaplarından yayınlanan teşekkür mesajı ile yollar ayrıldı.