Anadolu Efes Milano’yu Konuk Ediyor

Geçtiğimiz sezon hem THY Euroleague’yi hem de ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’ni şampiyon tamamlayan Anadolu Efes, unvanlarını korumak adına bu sezon da önemli bir mücadele veriyor. Avrupa Ligi’nin Play-Off aşamasında İtalyan temsilcisi Armani Milano ile eşleşen Lacivert Beyazlı temsilcimiz İtalya’da oynanan 2 müsabakadan 1 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak avantajlı olarak ülkeye döndükten sonra İtalyan temsilcisini ağırlamaya hazırlanıyor. 26 Nisan Salı günü oynanacak maçta Sinan Erdem Spor Salonu’nda sahneye çıkacak olan Ergin Ataman’ın takımı, bu maçtan galibiyetle ayrılarak seride 2-1 öne geçmeyi hedefliyor.

Çoğu Gitti Azı Kaldı

Bu sezon hem ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hem de THY Euroleague’de yine şampiyon olmayı hedefleyen Anadolu Efes adına bu hedefin en önemli aşamalarından biri geldi.

Avrupa Ligi’nin normal sezonunu başarıyla tamamlayan Lacivert Beyazlı takım, Play-Off aşamasında İtalyan temsilcisi Armani Milano ile eşleşmişti. İtalyan temsilcisinin saha avantajı nedeniyle ilk 2 maç Akdeniz ülkesinde oynanırken, Anadolu Efes bu maçlarda 1 mağlubiyet ve 1 galibiyet aldı.

İtalya’da alınan tek 1 galibiyet ve İtalyan temsilcisindeki artan sakatlıklar Ergin Ataman’ın takımının işini kolaylaştıracak faktörler olarak görünüyor. Bununla birlikte pek tabii herkes çok daha dikkatli olmalı ve Türkiye’de oynanacak 2 maçtan da galibiyetle ayrılan taraf Anadolu Efes olmalı.

Öte yandan takımın 3’üncü maçı kazanması da serinin büyük bir olasılıkla temsilcimizin lehine sonuçlanması anlamına gelecektir.

Umutlar Yüksek

Milano’dan bir maç avantajıyla dönen Efes 26 Nisan akşamı taraftarının önünde ilk kez parkeye çıkacak. Son maçın ardından Koç Ergin Ataman taraftarlara çağrıda bulunmuş, salonu dolduracaklarına inandığını söylemişti. Öyle de olacak, İstanbul ayağındaki iki maç kapalı gişe oynanıyor. Olimpia Milano‘yu zor bir deplasman serisi bekliyor.

Bu bağlamda gerek taraftar gerekse de camia için umutların yüksek olduğunu dile getirmekte herhangi bir beis yok. Bahsi geçtiği üzere tüm taraftarlar bu maçlara bilet bulabilmek için çok uğraştılar ve takımlarını yalnız bırakmamak adına tribünleri tamamen dolduracaklar.

Koç Ergin Ataman takımının rehavete kapılmaması adına bu maçlarda daha da dikkatli olması gerektiğini söylüyor. İtalyan temsilcisinde sakat oyuncu sayısının artması ve takımın saha dezavantajıyla oynayacak olması ibreyi Anadolu Efes’e çevirmiş olsa da bu durum parkede alınan sonuca yansımak zorunda değil.

Tüm bunlar düşünüldüğünde Lacivert Beyazlı temsilcimizi çok daha dikkatli olması gereken 2 maç bekleyecek. Tribünlerin ağzına kadar dolu olduğu 2 müsabakadan alınan sonuçlar Anadolu Efes’i Belgrad’da oynanacak Dörtlü Final aşamasına taşıyacak.

Dörtlü Final aşamasına geldikleri takdirde şampiyon olacaklarını söyleyen Ataman için de artık koçluk hünerlerini daha da ortaya koyma vakti geldi. Tüm Türkiye Ataman’ın dediklerini ne kadar iyi yerine getirebildiğini çokça gördü ve beklenti yine aynı yönde.