Anadolu Efes Kazandı ve Final Four’a Kaldı

Turkish Airlines Euroleague’in 2020 – 2021 sezonunda play-off mücadelesi kapsamında temsilcimiz Anadolu Efes, 4 Mayıs Salı günü kendi sahasında İspanya temsilcisi Real Madrid’i konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Anadolu Efes, 88 – 83’lük skorla kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden İspanya temsilcisi Real Madrid, play-off’larda serinin 5. Maçında 3. Mağlubiyetini alarak Turkish Airlines Euroleague’e veda etmiş oldu. Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan temsilcimiz Anadolu Efes, play-off’larda 5. Maçında 3. Galibiyetini alarak Turkish Airlines Euroleague’de Final Four’a adını yazdırmayı başardı.

İki takım arasındaki bu zorlu mücadelenin en skorer isimleri ise konuk takım Real Madrid’de attığı 17 sayı ile Nicolas Laprovittola ve 12 sayı ile Trey Thompkins olurken; ev sahibi Anadolu Efes’te attığı 26 sayı ile Christopher Singleton Jr., 18 sayı ile Vasilije Micic ve 17 sayı ile Krunoslav Simon oldu.

Anadolu Efes ve Real Madrid Maçının Detayları

Turkish Airlines Euroleague’in 2020 – 2021 sezonunda play-off mücadelesinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes ile Real Madrid kozlarını paylaştı. Mücadelenin birinci periyotunu konuk takım Real Maddrid 18 – 21 önde kapattı.

Maçın ikinci periyotu da konuk takım Real Madrid, 36 – 41 önde tamamladı. Karşılaşmanın üçüncü periyotunu ise ev sahibi Anadolu Efes, 60 – 57 önde bitiren taraf oldu.

Mücadelenin dördüncü ve son periyotunu ise temsilcimiz Anadolu Efes, rakibi Real Madrid karşısında 88 – 83’lük önde tamamladı ve Final Four biletini kazanmış oldu.

Anadolu Efes ve Real Madrid Oyuncularının Sayı Dağılımı

Turkish Airlines Euroleague’in 2020 – 2021 sezonunda play-off mücadelesi kapsamında oynanan maçta temsilcimiz Anadolu Efes, kendi evinde konuk ettiği İspanya temsilcisi Real Madrid’i 88 – 83 yeni ve Final Four’da mücadele etmeye hak kazandı.

İki takım arasındaki bu maçta oyuncuların sayı dağılımı ise şöyle oldu: Real Madrid’de Alocen 7, Carroll 10, Abalde 6, Garuba 4, Tyus 2, Thompkins 12, Tavares 8, Laprovittola 17, Fernandez 7 ve Llull 10 sayı atarken; Anadolu Efes’te Larkin 10, Micic 18, Singleton 26, Dunston 3, Simon 17, Beaubois 5, Sertaç Şanlı 4 ve Pleiss 5 sayı attı.