Anadolu Efes Sahasında Real Madrid’i Konuk Edecek

Turkish Airlines EuroLeague’in 2020 – 2021 sezonunda play-off mücadeleti kapsamında temsilcimiz Anadolu Efes, 4 Mayıs Salı günü kendi sahasında İspanya temsilcisi Real Madrid’i konuk edecek.

Play-off’larda 5 kez karşı karşıya gelecek olan temcilsimiz Anadolu ve İspanya temsilcisi Real Madrid, toplamda ise 37. Kez karşı karşıya gelecek. Oynanan 36 maçta ise 11 kez Fenerbahçe kazanırken; 25 kez İspanya temsilcisi Real Madrid kazandı.

Buna ek olarak bu sezon içerisinde Anadolu Efes ve Real Madrid, toplamda 6 kez karşılaştı. Bu 6 karşılaşmanın 3’ünü temsilcimiz Anadolu Efes; diğer 3’ünü ise İspanya temsilcisi Real Madrid kazandı.

Anadolu Efes ve Real Madrid Maçının Detaylı Bilgileri

Turkish Airlines EuroLeague’in 2020 – 2021 sezonunda play-off mücadeleti kapsamında Sinan Erdem Spor Salonu’nda temsilcimiz Anadolu Efes, İspanya temsilcisi Real Madrid ile kozlarını paylaşacak. İki takım arasındaki son durumda 2 – 2’lik eşitlik.

Bir başka deyişle, ilk iki maçı temsilcimiz Anadolu Efes İstanbul’da kazanırken; diğer iki maçı ise Real Madrid İspanya’da kazanmayı başardı. Serinin beşinci ve son maçını kazanan takım, final four’a katılmaya hak kazanacak. Öte yandan bu maçı izleyemek isteyenler, saat 19:45’te beIN SPORTS Haber ekranlarından şifresiz olarak takip edebilecekler.

Anadolu Efes ve Real Madrid’in Turkish Airlines EuroLeague Sezon Performansları

Turkish Airlines EuroLeague’de bu sezon temsilcimiz Anadolu Efes, 34 maça çıktı ve bu 34 maçtan 22 galibiyet ve 12 mağlubiyet aldı.

Ayrıca bu maçlarda toplamda 2838 sayı atan Anadolu Efes, yine toplamda 2604 sayı yedi. Buna ek olarak temsilcimiz Anadolu Efes, normal sezonda 8 maçlık bir galibiyet serisi yakalamıştı. Öte yandan İspanya temsilcisi Real Madrid ise Turkish Airlines EuroLeague’in normal sezonunda toplamda 34 maça çıktı ve bu maçlardan 20 galibiyet ve 14. Mağlubiyet almış oldu.

Ayrıca rakip potaya toplamda 2667 sayı atarken 2593 sayı yedi. Ayrıca hatırlanacağı üzere iki takım arasında daha önce önce oynanan maçlardan 2’sini temsilci  Anadolu Efes, diğer 2’sini de konuk taım Real Madrid kaybetti.