Anadolu Efes Kadroyu Şekillendiriyor

Bu sezon bir kez daha THY Euroleague şampiyonu olarak Türk basketbolunun altın çağını taçlandıran Anadolu Efes, ülkeye geri döndü ve ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde oynayacağı Pınar Karşıyaka maçının hazırlıklarına başladı. Bununla birlikte Lacivert Beyazlı takımın en tepede yer alması ona dair ilgiyi de arttırdı. Ergin Ataman’ın takımı gelecek sezon da Avrupa’nın en büyüğü olmak adına parkeye çıkacak ancak basında yer alan haberler gelecek sezonun kadrosunun son yılların kadrosundan farklı olacağına dair ifadeler içeriyor.

Hesaplamalar Başladı

Bu sezon THY Euroleague’de bir kez daha şampiyon olarak Türk basketbolunun gururu olmayı başaran Anadolu Efes, bu büyük başarıyı kazandığı Sırbistan’dan ayrıldı ve ülkeye geri döndü. Lacivert Beyazlı takım normal sezonunu Fenerbahçe Beko’nun arkasında tamamladığı ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde de şampiyonluğunu tekrarlamayı hedefliyor.

Bu bağlamda 3’üncü maça kalan Pınar Karşıyaka serisinin hazırlıklarına da başlayan Ergin Ataman’ın takımında bir yandan farklı hesaplamalar yapılıyor. Geçen sezon Avrupa şampiyonu olduktan sonra Vasilije Micic ve Shane Larkin gibi oyuncularıyla yol ayrımına gitmek zorunda kalacağı konuşulan Anadolu Efes iki yıldızını bir şekilde kadroda tutmayı başarmıştı.

Bununla birlikte bu sezon kadrosu konusunda pek çok sıkıntı yaşayan kulüp gelecek sezona daha farklı bir kadroyla girecek gibi görünüyor. Son iki finalin en değerli oyuncusu seçilen Vasilije Micic’in NBA yolcusu olmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Shane Larkin ile alakalı olarak da Fenerbahçe Beko haberleri çıkmıştı ancak şu sıralar bu konuyla alakalı pek bir gelişme yok. Tüm bunlarla birlikte kadroda bu sezon hayal kırıklığı yaratan isimler de mevcut ve Lacivert Beyazlı ekip bu oyuncuların yerine daha güçlü oyuncularla devam etmeyi hedefliyor.

Simon’dan Veda

Öte yandan takımın simge isimlerinden biri haline gelen Kruslav Simon’un da kulüpten resmen ayrılan ilk isim olduğunu belirtmek gerekiyor.

Başarılı basketbolcu 5 sezondur Anadolu Efes forması giyiyordu. Oldukça tecrübeli ve Lacivert Beyazlı forma adına da çok değerli bir oyuncu olan Kruslav Simon, kutlamalar esnasında yaptığı duygusal konuşmayla veda ettiğini açıkladı.

Anadolu Efes’te geçirdiği yılları her zaman minnetle ve mutlulukla hatırlayacağını ifade eden başarılı basketbolcu, oyuncularına, kulüp çalışanlarına ve son olarak da Ergin Ataman’a teşekkür etti. Soyunma odasını bu kadroyla paylaşmış olmanın harika bir zevk olduğunu dile getiren tecrübeli oyuncunun açıklamaları gerçekten çok duygusaldı.

Bununla birlikte Anadolu Efes’in tam da bu duygusal açıklamaları yaptırabildiği için bu başarıyı sağlayabildiğini dile getirmekte fayda var. Zirveye ulaşabilmek kadar orada kalabilmek de çok zor ve bu oyuncuların birbirlerine olan güvenleri bu denli yüksek olmasaydı işler çok daha zor olabilirdi.

Bu atmosferin oluşmasına emek veren her bir çalışana ayrı ayrı minnet ve saygı duymak gerektiği net.