Anadolu Efes Final Serisine İyi Başlayamadı

ING Basketbol Süper Ligi’nde sezonun sonuna gelirken heyecanın da en üst seviyeye çıktığını söyleyebiliriz. 30 haftalık normal sezonu ilk iki sırada tamamlayan Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko finalde karşı karşıya geliyorlar.

Anadolu Efes; çeyrek finalde Karşıyaka’yı eledikten sonra yarı finalde Galatasaray NEF ile karşı karşıya geldi. Sarı kırmızılı takım karşısında zor anlar yaşadı. İlk maçı farklı bir şekilde kaybettikten sonra ikinci ve üçüncü maçı kazanarak seride 2-1 öne geçti. Ancak, Galatasaray NEF’in durmaya niyeti yoktu. Dördüncü maçı kazanan sarı kırmızılı takım seriyi 2-2’e getirmeyi başardı. Anadolu Efes; beşinci maçı kazanarak soğuk terler döktüğü bu serinin galibi oldu. Bir başka deyişle, finalde Fenerbahçe Beko’nun rakibi oldu.

Fenerbahçe Final Serisinin İlk Maçını Kazanmasını Bildi

Final serisinin ilk maçı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynandı. Fenerbahçe Beko; saha ve seyirci avantajı dolayısıyla maça avantajlı bir şekilde başladı. Bunun yanı sıra, Anadolu Efes’in hem beş maçlık yarı final serisi oynamasının hem de THY Euroleague dörtlü finalde büyük efor sarf etmesinin vermiş olduğu yorgunluk; ibrenin Fenerbahçe Beko’yu göstermesini sağlıyordu.

Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes arasında oynanan serinin ilk maçı hızlı başladı. Lacivert beyazlı takım; ilk periyodu 20-18 önde tamamladı. Ancak, Fenerbahçe Beko’nun pes etmeye niyeti yoktu. Sarı lacivertli takım; ikinci periyotta maça ortak oldu. Üçüncü ve dördüncü periyotta ise rakibine kıyasla dominant bir oyun oynadı. Birçok futbolcusundan skor katkısı aldığı serinin ilk maçını 85-76 kazanmasını bildi.

Basket Bonusu Kazan

Mobilbahis kayıt ol işlemleri kişilerin hemen yapabileceği çok kısa süren basit işlemlerdir. Bu işlemlerin yapılma ve onaylanma süresi toplamda birkaç dakikayı bulmaktadır. Sonrasında siteye hemen kayıt olunur ve oyuncu artık istediği her çeşit oyunu oynayabilir. Canlı fırsatları, spor oyunları ve özel olarak hazırlanmış oyunlar sitenin içinde bulunur ve kayıttan hemen sonra oyunculara sunulur. Bu kayıt işlemleri sıralamayla gerçekleşir

Sarı Lacivertli Takım İkinci Maçta da Üstün Olan Taraftı

9 Haziran 2022 günü oynanan ING Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nde serinin ikinci maçını kimin kazanacağını herkes merak ediyordu. Sarı lacivertli takım; maçın Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanmasından mütevellit avantajlı olan taraftı. Anadolu Efes; bu maçı kazanarak ilk maçın rövanşını almak istiyordu.

Lacivert beyazlı takım; ilk periyodu 20-18 önde tamamladı. Fenerbahçe Beko; ikinci periyot ile beraber oyuna ağırlığını koydu. İlk yarıyı önde tamamladıktan sonra üçüncü ve dördüncü periyotta da taraftarını arkasına alarak çok iyi bir oyun sergiledi. Anadolu Efes; bilhassa dördüncü periyotta farkı kapatmak adına çaba gösterse de başarılı olamadı. Sonuç olarak, serinin ikinci maçını 93-78 kazanan Fenerbahçe Beko; durumu 2-0’a getirdi.

Anadolu Efes Üçüncü Maçı Kazanarak Geri Dönüş Yaptı

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan serinin üçüncü maçı önemliydi. Fenerbahçe Beko; bu maçı kazandığı takdirde 2021 – 2022 sezonu şampiyonu olacaktı. Anadolu Efes’in saha ve seyirci avantajına sahip olduğu bu maçı kazanması şarttı.

Lacivert beyazlı takım; Shane Larkin’in oyuna ağırlığını koymasıyla rahat bir maç çıkardı. Fenerbahçe Beko; yalnızca ikinci periyotta rakibinden daha çok sayı attı. Anadolu Efes; üçüncü maçı 103-92 kazanarak skoru 2-1’e getirdi. Serinin dördüncü maçı 13 Haziran 2022 günü oynanacak.