ANADOLU EFES 20 SAYI FARKLA GALİP OLDU

THY Euroleague’in 31. haftasında Anadolu Efes sahasında Yunanistan ekibi Panathinaikos’u konuk etti. Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadelenin kazananı ise 85-65’lik skorla Anadolu Efes oldu. Temsilcimiz bu sonuçla birlikte ligdeki 20. galibiyetini aldı.

Yunan ekibi Panathinaikos ise toplamda 19. kez mağlup oldu. Öte yandan Anadolu Efes’in baş antrenörü Ergin Ataman, 1 maç cezalı olduğu için mücadeleyi locadan takip etmek zorunda kaldı.

Anadolu Efes THY Euroleague’in 31. haftasında Panathinaikos’u ağırladı. Mücadelenin galibi ise 85-65’lik skorla Anadolu Efes oldu. Temsilcimiz mücadeleye Vasilije Micic, Rodrigue Beaubois, Krunoslav Simon, Adrien Moerman ve Sertaç Şanlı beşlisiyle başladı.

Birinci periyodun ilk sayıları Vasilije Micic’den geldi ve temsilcimiz 2. dakikada 6–2 öne geçti. Lacivert beyazlı ekip, Sertaç Şanlı ve Adrien Moerman ile sayı üretmeye devam ederken, 6. dakikada skoru 15–10 yaptı.

Aynı tempoyla devam eden temsilcimiz Moerman ve Micic’in skora katkılarıyla ilk periyodu 24–21 önde tamamladı. Anadolu Efes ikinci periyoda Shane Larkin’in ürettiği 5 sayı ile yine baskın başladı.

12. dakikaya 29–23 önde giren lacivert beyazlılardan Rodrigue Beaubois de 5 sayı üretti. 16. dakikada ev sahibi ekip, 34-27’lik skorla yine öndeydi.

Anadolu Efes böylece ikinci periyodu da 43–33 ile üstün bitirdi. Lacivert beyazlılar mücadelenin üçüncü çeyreğinde, Bryant Dunston’ın ürettiği üst üste sayılarla farkı korumayı başardı ve final periyoduna 60–49 önde girdi. Dunstan, final periyodunda da bulduğu basketlerle skoru 65-52’ye çekti. 34. dakikada Chris Singleton’un üçlüğü ve Shane Larkin’in isabetli basketi ile skor 70-54’e yükseldi ve fark 16 sayı oldu.

38. dakikada Tibor Pleiss ve Shane Larkin’in katkılarıyla skor 80-63’e geldi. Son dakikalara kadar rakibine karşı rahat bir oyun sergileyen Anadolu Efes, böylece Panathinaikos’u 85–65 yenerek parkeden net bir galibiyetle ayrılmayı başardı.

TEMSİLCİMİZDEN EVRENSEL ÇAĞRI

Anadolu Efes Panathinaikos mücadelesinde giydiği formalarla, Sürdürülebilir Kalkınma Araçları’na dikkat çekerek anlamlı bir çağrıda bulundu. Temsilcimiz formasında dünyayı korumak, yoksullukla mücadele etmek ve tüm insanların refah ve barış ortamında yaşamasını sağlamak amacıyla oluşturulan evrensel bir çağrıya yer verdi.

Küresel sorunlarla yakından ilgilenen lacivert beyazlı ekip, böylece bu karşılaşmada da önemli bir farkındalık yaratmayı başardı.

ERGİN ATAMAN BU MAÇTA YOKTU

Geçen hafta gerçekleşen Bayern Munich karşılaşmasının sonunda, hakemlere yönelik yaptığı bazı hareketler sebebiyle Avrupa Ligi Organizasyonu’ndan 1 maç ceza alan Anadolu Efes’in baş antrenörü Ergin Ataman, Panathinaikos maçında takımının başına geçemedi. Mücadelede lacivert beyazlı ekibin başında Ergin Ataman yerine yardımcı antrenör Yakup Sekizkök yer aldı. Ataman ise karşılaşmayı locadan takip etti.