Zorlu Galatasaray Deplasmanında Gülen Ekip Pınar Karşıyaka Oldu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Liginin 2. Haftasında Galatasaray Nef, Sinan Erdem Spor Salonunda Pınar Karşıyaka’yı konuk etti. Mücadeleye istediği başlangıcı yapamayan Pınar Karşıyaka, Errick McCollum’un son bölümde attığı üçlükle maçı 70-72 kazanarak lige 2’de 2 ile giriş yaptı.

Galatasaray Nef Mücadeleye Fırtına Gibi Girdi

İlk hafta güçlü rakibi Anadolu Efes’e son bölümde kaçırdığı atışlar yüzünden mağlup olan Galatasaray Nef, ligi Manisa Büyükşehir Belediye galibiyetiyle açan Pınar Karşıyaka’yı konuk etti. Pınar Karşıyaka karşılaşmaya Kenan Sipahi’nin turnikesi ile önde başlasa da daha sonra Dee Bost sazı eline aldı. Geçtiğimiz sezonki performansı ile lige damgasını vuran oyuncu attığı üst üste üçlüklerle takımını öne taşıdı ve Galatasaray Nef karşılaşmaya 11-2’lik seri ile başladı.

McCollum’un asistleri ve Kuzminskas’tan bulunan sayılar ile oyunu biraz olsun dengeleyen Pınar Karşıyaka ilk çeyreği 25-16 geride tamamladı. İkinci çeyrekte ise daha iyi performans veren taraf konuk ekip Pınar Karşıyaka oldu. McColum ve Kuzminskas’ın yanına hücumda Jaylon Brown’ı da ekleyen İzmir ekibi bu bölümde Berkan Durmaz’dan da ekstra katkı aldı. Rakibini hücumda düzen dışına da çıkarmayı başaran Pınar Karşıyaka, ikinci çeyrekte 17-24 gibi bir üstünlük yakalamasına karşın soyunma odasına 42-40 geride giren taraf oldu.

Erric McColum Maça Son Noktayı Koyan İsim Oldu

Soyunma odasına geride girmesine rağmen oyun üstünlüğünü rakibinden almış olan Pınar Karşıyaka, üçüncü çeyrekte de iyi oyununu sürdürdü. Özellikle yaptığı iyi savunma ile Galatasaray Nef’in kısa skorerleri Brian Angola, Dee Bost ve Dylan Ennis’in skor üretmesine engel olan Pınar Karşıyaka, hücumda da Kuzminskas ile skor bulmaya devam etti. Pınar Karşıyaka’nın iyi oyunu üçüncü çeyreğin skoruna 13-17 olarak yansıdı ve maçta karar periyoduna da 55 – 57 konuk ekibin üstünlüğü ile girildi. Üçüncü çeyreğin sonuna kadar oyunda asistleri ile var olan ve takım arkadaşlarını oyuna dahil etmeye çalışan Errick McCollum bu kez kendi skorunu üretmeye başladı.

Üst üste üçlükler bulan Birleşik Amerikalı guard Galatasaray Nef savunmasına oldukça zor anlar yaşattı. Errick McCollum etkili oyununa rağmen Galatasaray Nef oyundan kopmadı ve son bölüme 69-69’luk eşitlikle girildi. Ancak bu bölümde sahneye yine Errick McCollum çıktı. Göksenin Köksal’ın kendisine yaptığı müthiş savunmaya rağmen bitime 2.6 saniye kala tek ayak üzerinden üçlüğü gönderen Errick McCollum, Sinan Erdem Spor Salonunu sessizliğe boğdu. Son iki saniyede Dylan Ennis’i serbest atış çizgisine taşıyan Galatasaray Nef ikinci atışı kaçırarak kendisine bir şans yaratmak istedi. Ancak Karşıyaka savunması riabund vermeyince karşılaşma 70-72 Pınar Karşıyaka üstünlüğü ile sonuçlandı.

Bu sonuç ile Pınar Karşıyaka sezona 2’de 2 ile başlamış oldu. Galatasaray Nef ise Anadolu Efes karşılaşmasının ardından Pınar Karşıyaka’ya da yenildi ve 2’de 0 yaptı.