Vasilije Micic NBA’de Oynamayı Hedefliyor

Anadolu Efes; geçtiğimiz sezon hiç şüphesiz Avrupa’nın en başarılı basketbol kulübü idi. 2020 – 2021 sezonunda THY Euroleague’de şampiyon olan lacivert beyazlı takım; bu başarısını 2021 – 2022 sezonunda da tekrarlamak istiyordu. Temsilcimiz; THY Euroleague’e son derece kötü bir başlangıç yaptı. Bilhassa ilk haftalarda birbirinden zorlu rakipler ile karşı karşıya geldi. Bu durumun bir sonucu olarak, üst üste yenilgiler aldı. Ancak, sezonun geri kalanında kendisini toparladı.

Anadolu Efes; normal sezonu ilk sekiz içerisinde bitirdi. Ardından, dörtlü finalde birbirinden güçlü rakipleri yenerek kendisini finalde buldu. Final maçını da kazanarak üst üste ikinci defa THY Euroleague şampiyonu olmayı başardı. Bu başarısını lig şampiyonluğu ile de taçlandırmak istiyordu. Ancak, lig finalinde ezeli rakibi Fenerbahçe Beko’ya kaybetti. Anadolu Efes’in tarihi THY Euroleague başarısını elde etmesindeki en büyük pay sahiplerinden birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Vasilije Micic idi.

Sırp Basketbolcu Anadolu Efes’te Kaldı

Anadolu Efes; THY Euroleague’de 2021 – 2022 sezonunun en değerli oyuncusu seçilmişti. 28 yaşındaki basketbolcuya birçok kulüpten transfer teklifi vardı. Vasilije Micic’in son ana kadar NBA’e gideceği düşünülüyordu. Fakat, Sırp basketbolcu; herkesi şaşırtan bir karar vererek Anadolu Efes’te kaldı. Vasilije Micic; güncel tarih itibariyle, Sırbistan milli takımıyla beraber EuroBasket’e hazırlanıyor. Deneyimli oyuncu; Anadolu Efes’te kalış sürecine dair birtakım açıklamalarda bulundu.

Vasilije Micic; sezon bittikten sonra NBA’e dönebilmesi adına önünde uzun bir sürenin olduğunu belirtti. 20 Temmuz 2022 tarihine kadar karar vermesi gerektiğini ifade etti. Her ne kadar farklı kulüplerden teklifler alsa ve aklında NBA’e dönme fikri olsa da kendisi adına en doğru kararın Anadolu Efes’te kalmak olduğuna karar verdiğini belirtti. Ancak, günün birinde Anadolu Efes’ten ayrıldığında gideceği tek yerin NBA olduğunun altını çizdi.

Vasilije Micic Gelecek Planlamasından Bahsetti

Vasilije Micic henüz 28 yaşında! Oyuncunun önünde uzun seneler bulunuyor. Sırp basketbolcu; önümüzdeki sezon Anadolu Efes ile üst üste üçüncü defa THY Euroleague şampiyonluğu yaşamak istediğini belirtti. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz sezon kıl payı kaçırdıkları ING Basketbol Süper Ligi şampiyonluğuna erişmek istediğini de sözlerine ekledi.

Vasilije Micic; Anadolu Efes’ten ne zaman ayrılacağını bilmiyor. Lacivert beyazlı kulüpte uzun seneler forma giyme hedefine sahip! Ancak, günün birinde Anadolu Efes ile yollarının ayrılacağının da farkında! Bu noktada, NBA’e gitmenin kendisi için en iyi seçenek olacağını düşünüyor. Sırp basketbolcu; NBA’e yalnızca oynamaktan zevk alacağı için gideceğini de sözlerine ekledi. Dünyanın en değerli basketbol organizasyonunda kendisini kanıtlama gibi bir derdinin olmadığını belirtti.

Vasilije Micic EuroBasket’te Ergin Ataman’a Rakip Olacak

Türkiye ile Sırbistan; 28 Ağustos 2022 tarihinde EuroBasket’te karşı karşıya gelecekler. Bu durum; Vasilije Micic ile Ergin Ataman’ın rakip olacağı anlamına geliyor.