Thy Euroleague Temsilcilerimizin Ertelenen Maçların Yeni Tarihleri Belli Oldu

Ülkemiz de yaşanan deprem felaketi sonrasında birçok spor karşılaşmasında olduğu gibi Basketbol’ da da temsilcilerimizin bulunduğu THY EuroLeague’deki mücadeleleri de ertelenmişti.

THY EuroLeague’ de mücadele eden temsilcilerimizden sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes ‘in maçlarının da tarihleri belli olmaya başladı.

Anadolu Efes – Real Madrid

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ertelenen THY EuroLeague‘ in 24. Haftasındaki temsilcilerimizin maçlarının yerleri ve tarihleri de belli oldu.

THY EuroLeague’ in 24. haftasında 9 Şubat Perşembe günü Anadolu Efes ile Real Madrid arasında oynanması gereken karşılaşma deprem nedeni ile alınana karar sonrasında bütün spor müsabakaları ileri bir tarihe kadar ertlenmişti.

THY EuroLeague’ de mücadele eden temsilcilerimiz den Anadolu Efes – Real Madrid maçı, 14 Mart 2023 Salı, yerel saatle 20.30′ da oynanacak.

Temsilcimiz Anadolu Efes THY EuroLeague’ de 23 karşılaşmada 11 galibiyet ve 12 mağlubiyet alarak 11. Sırada yer alıyorlar.

Anadolu Efes THY EuroLeague’  de İspanyol ekibi Real Madrid ile ilk karşılaşmasında deplasmanda 94 – 85 ile sahadan mağlup olarak ayrılmıştı.

Son haftalar da Anadolu Efes THY EuroLeague’  de istikrarlı bir periyot oluşturamadılar. Anadolu Efes THY EuroLeague’  de bu sezon üst üste 5 karşılaşmadan sahadan galip olarak ayrılırken son karşılaşama Olympiacos BC deplasmanında 76 – 7 0 ile mağlup oldular.

Fenerbahçe Beko – EA7 Emporio Armani Exchange Milan

THY EuroLeague’ in 24. Haftasında 10 Şubat Cuma günü oynanması gereken Fenerbahçe Beko ile EA7 Emporio Armani Exchange Milan maçı da deprem felaketi nedeni ile ertelenen karşılaşmalardan birisiydi.

Yeni tarihi belli olan Fenerbahçe Beko ile EA7 Emporio Armani Exchange Milan maçı 21 Mart 2023 Salı, yerel saatle 20.15’ te oynanacak.

Sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko ise THY EuroLeague’ de geride kalan 23 karşılaşma sonun da 14 galibiyet ve 9 mağlubiyet elde ederek 5. Sırada yer aldılar.

THY EuroLeague’ in favori takımlardan birisi olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko bu sezon üst üste 5 karşılaşmadan da sahadan mağlup olarak ayrıldılar.

THY EuroLeague’ e iyi başlayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko en son kendi sahasında taraftarı ile beraber Alman ekibi ALBA Berlin’ i 101 – 86 ile mağlup ederek evine eline boş göndermişlerdi.

Bu sezon THY EuroLeague’ de sarı lacivertli forma ile en çok sayı kaydeden oyuncusu Johnathan Landus Motley Harvey olurken onu Marko Guduric takip ediyor.

İNG Basketbol Liginde ise 18 karşılaşmada 16 galibiyet ve 2 mağlubiyet alan sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko liderlik koltuğunda oturuyor.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko hem THY EuroLeague’ i almak hem de sezon sonunda İNG Basketbol Ligini alıp taraftarına çifte zafer yaşatmak istiyorlar.