Pınar Karşıyaka Beşiktaş Emlakjet’i Deplasmanda Geçerek Üçte Üç Yaptı

Geçen sezon yaşadığı başarısızlığın ardından bu sezona ciddi bir yatırım yaparak ve oldukça iyi bir kadroyla giren Pınar Karşıyaka, çıktığı üç resmi mücadeleyi de kaybeden Beşiktaş Emlakjet’in konuğu oldu. Ev sahibi ekip büyük bölümünü üstün götürdüğü karşılaşmayı 91-82 kazanarak lige üçte üç yaparak girdi.

Pınar Karşıyaka Maça Ciddi Bir Üstünlükle Başladı

Karşılaşmanın ilk 5 dakikası, Jaylon Marcus Brown’ın üçlükleri ve Berkan Durmaz’ın etkili oyunuyla konuk ekip Pınar Karşıyaka’nın 7 sayılık üstünlüğüyle 14-7 geçildi. İzmir ekibi, periyodun son bölümünde de rakibinin farkı kapatma çabasına izin vermedi ve ikinci periyoda 22-11 üstünlükle girdi.

İkinci periyodun ilk bölümünde de özellikle Dominikli pivotu Angel Delgado’nun pota altında bulduğu sayılarla üstünlüğünü sürdüren Pınar Karşıyaka, çeyrek bitimine 7 dakika kala 16 sayılık bir fark yakaladı ve skoru 30-14’e taşıdı. Berkan Durmaz, Erick McCollum ve Vittorio Brown’ın sayılarıyla farkı 24 sayıya kadar çıkaran konuk ekip, devreyi 45-21 önde tamamlayan taraf oldu.

Beşiktaş, Okben Ulubay İle Dönmeye Çalışsa Da Pınar Karşıyaka Farkın Kapanmasına İzin Vermedi

Maçın üçüncü periyodun ilk bölümlerinde ev sahibi siyah beyazlı ekip Gediminas Orelik, Okben Ulubay ve Matthew Mooney’den bulduğu sayılarla farkı azaltmaya çalıştı ancak konuk ekibin etkili oyunu, Vittorio Brown, Jaylon Marcus Brown ve Angel Delgado’dangelen sayılarla devam etti. Pınar Karşıyaka, çeyrek bitimine 2 dakika kala 29 sayıyla oyundaki en büyük farkı yakaladı. Skorun 68-39’a kadar geldiği üçüncü periyot, İzmir ekibi Pınar Karşıyaka’nın 73-46 üstünlüğüyle bitti.

Son periyot ise iki taraf arasında çok büyük bir çekişmeye sahne oldu. Okben Ulubay, Gediminas Orelik, Jordan Usher ve Matt Coleman’dan bulduğu uzak mesafeli şutlarla etkili olmaya çalışan ev sahibi Beşiktaş Emlakjet, ilk 4.5 dakikalık bölümde farkı 11 sayıya kadar düşürdü ve skoru 76-65’e taşıdı. Siyah beyazlı ekip, maç bitimine 2 dakika 6 saniye kala farkı 6 sayıya kadar indirmeyi başardı. Ancak 80-74’e kadar gelen skor konuk ekip Pınar Karşıyaka’ya telaş yaptırmadı. Erick McCollum ve Angel Delgado‘nun sayılarıyla tekrar toparlanan konuk ekip, maçı 92-81’lik skorla kazanarak lige üçte üç ile girmeyi başardı. Beşiktaş Emlakjet ise bu sezon oynadığı dördüncü resmi karşılaşmadan da mağlubiyetle ayrıldı.

Salon: BJK Emlakjet Spor Kompleksi

Hakemler: Zafer Yılmaz, Özlem Yalman, Erhan Gürsel

Beşiktaş Emlakjet: Okben Ulubay 18, Orelik 16, Burak Can Yıldızlı, Mooney 14, McCormack 3, Coleman 15, Usher 11, Furkan Haltalı 4, Yağız Aksu

Pınar Karşıyaka: Jaylon Marcus Brown 12, McCollum 15, Berkan Durmaz 11, Kuzminskas 2, Angel Delgado 19, Ali Efe Barış, Thomas Akyazılı 8, Dusan Cantekin 2, Vittorio Brown 17, Mert Celep 3, Kenan Sipahi 3

1. Periyot: 12-22

Devre: 21-45

3. Periyot: 46-73