Fenerbahçe Beko’nun Eski Yıldızı Bogdan Bogdanovic’in Açıklamaları

NBA’de Atlanta Hawks takımında forma giyen ve son derece başarılı bir istatistik yakalayan Fenerbahçe Beko’nun eski yıldızı Bogdan Bogdanovic, uzun süren sakatlık sürecinin akabinde tekrar parkelere döndü ve Hawks takımına büyük bir katkı sağladı. 17.6’lık sayı ortalaması istatistiği ile kariyerinin en yüksek rakamlarını yakalayan yıldız oyuncu, SportKlub programına verdiği özel bir röportajda geniş odaklı konulara değindi. Yaşadığı sakatlıktan NBA günlerine kadar birçok konuya giren 30 yaşındaki tecrübeli basketbolcu, Avrupa’daki eski takımları Fenerbahçe Beko ve Partizan’ın THY Euroleague konumlarına da değindi.

Sakatlık sebebiyle uzun süre parkelerden uzak kaldığını belirten Bogdan Bogdanovic, bu yüzden basketbol izlemek için çok zaman harcadığını, Partizan’ın son derece kaliteli bir takım olduğunu, herkesi yenebilecek bir güce sahip olduklarını, uyum sağlamaları gerektiğini ancak bu durumun zaman alan bir şey olduğunu, sadece 1 yılda baştan aşağı bir takım kurmanın zor bir iş olduğunu, Bunun bir süreç olduğunu ve kademe kademe aşılması gerektiğini, Partizan’ın büyük hedefleri olan bir kulüp olduğunu, bu hedeflerden birisinin de playoff etabına ulaşmak olduğunu ve mümkün olan en üst sırada turnuvayı bitirmeleri gerektiğini, ondan sonrasını zamanın göstereceğini dile getirdi.

İçindekiler
  1. “Fenerbahçe Beko Euroleague’i Domine Etti”
  2. “Geçen Yıl Yaşadığım Fiziksel Acılara Sahip Değilim”

“Fenerbahçe Beko Euroleague’i Domine Etti”

Euroleauge’de birçok sürprizin yaşandığını vurgulayan Bogdan Bogdanovic, ALBA Berlin’in ilk birkaç maçta adeta NBA stilinde oynadığını, Avrupa’da fark yaratacak bir takım olabileceğini, Milano’nun ise yaşadığı mağlubiyet serisinin kendisini bir hayli şaşırttığını, bunu kesinlikle beklemediğini, Fenerbahçe Beko’nun ligi domine ettiğini ve olağanüstü işler yaptığını söyledi.

Johnathan Motley ve Scottie Wilbekin’in geçirdiği sakatlık dönemine dek her şeyin saat gibi işlediğini, aynı zamanda Nick Calathes’in de bu dönemde sakatlanarak 3 maç kaçırdığını ve takımın ritminin bozulduğunu, ama her şeye rağmen bazı güzel sürprizlerin yaşandığını, Avrupa basketbolunun sürekli geliştiğini, çok kaliteli oyuncular bulunduğunu, Baskonia takımının da NBA tarzı bir basketbol sergilediğini ve izlemenin çok ilginç. olduğunu dile getirdi.

“Geçen Yıl Yaşadığım Fiziksel Acılara Sahip Değilim”

Şu anda her şeyin yolunda gittiğini ifade eden Bogdan Bogdanovic, geçen yıl yaşadığı fiziksel acılara artık sahip olmadığını, buna katlanmanın çok zor olduğunu, dürüst olması gerekirse, ağrılardan kurtulana kadar kendisine bu durumun ne kadar sorun çıkardığını bile bilmediğini söyledi.

İlk başta çok fazla acı çekmediğini ama daha sonra acılarının bir hayli yükseldiğini, herhangi bir çaresini bulamadığını, en büyük sorunun bu olduğunu, buna ek olarak, ameliyat olma kararını vermenin kendi açısından çok zor olduğunu çünkü sakatlığın ne olduğunun tam olarak belirli olmadığını, yalnızca acı çektiğini ve bu acının gittikçe arttığını, bir noktadan sonra artık bununla başa çıkamadığını ve ameliyat olduğunu, bu ameliyatta tendonun altındaki soruna neden olan kemiğin çıkarıldığını dile getirdi.