Dimitris Itoudis’ten Maç Sonu Değerlendirmesi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 13. hafta mücadelesinde Dimitris Itoudis önderliğindeki Fenerbahçe Beko, Aliağa Petkimspor’un konuğu oldu. Karşılaşmada ilk üç çeyrek, son derece dengeli sürse de son periyotta sarı lacivertli takımın son günlerdeki eleştirilen ismi Marko Guduric oyuna ağırlığını koydu ve Fenerbahçe Beko ekip parkeden 71-76 galip ayrıldı. Bu sonucun ardından Fenerbahçe Beko, ligdeki 13. maçında 11. galibiyetini elde ederek, haftaya lider olarak giren Türk Telekom’un da puan kaybetmesinin ardından liderlik koltuğuna oturdu. Aliağa Petkimspor ise 13. maçında 8. mağlubiyetini almış oldu.

Fenerbahçe Beko’da Marko Guduric; 19 sayı, 3 ribaund ve 2 asist, Johnathan Motley; 15 sayı, 2 ribaund ve 2 asist, Carsen Edwards; 11 sayı, 2 ribaund, Scottie Wilbekin; 9 sayı, 2 ribaund ve 6 asist, Dyshawn Pierre; 10 sayı ve 8 ribaund katkısı ile mücadele etti.

Aliağa Petkimspor’da ise Jerome Simmons; 19 sayı, 4 ribaund, Kenny Chery; 17 sayı, 2 ribaund ve 4 asist, İsmail Cem Ulusoy; 14 sayı, 3 ribaund ve 9 asist, Peyton Aldridge; 10 sayı, 10 ribaund ve 3 asist ile takımına katkı sağladı.

İçindekiler
  1. “İki Takım Da Farklı Süreçlerden Geçti”
  2. “Türkiye Ligi Çok Zorlu Bir Lig”

“İki Takım Da Farklı Süreçlerden Geçti”

Zorlu mücadelenin ardından Fenerbahçe Beko Basketbol takımının başarılı antrenörü Dimitris Itoudis, bu karşılaşma ile ilgili olarak mikrofonlara bazı açıklamalarda bulundu. Başarılı antrenör; iki takımın da farklı süreçlerden geçerek bu karşılaşmaya çıktığını, rakip takımın hazırlanacak 1 hafta süresi olduğunu, elbette rakip takıma oranla daha kaliteli bir kadroları olduğunu ama kendilerinin de belirli zorlukları atlatmaya çalıştıklarını, fakat kendileri gibi üst seviye yarışmalarda, özellikle de EuroLeague’de mücadele eden takımların tamamının, özellikle fikstür nedeniyle böyle dönemlerden geçmek durumunda kaldığını ve İyi olan şeyin, takım olarak bir arada kalmaları olduğunu dile getirdi.

“Türkiye Ligi Çok Zorlu Bir Lig”

Sözlerine devam eden Dimitris Itoudis; Aliağa Petkimspor takımının son atışta panyalı isabet bulduğunu ancak onları kendi evlerinde 70 sayı civarında tutmanın çok mühim olduğunu, Cuma gecesi Bologna karşısında 90 üzeri sayı yediklerini ve bu nedenle bu karşılaşmada savunma anlamında daha iyi iş çıkarmak gerektiğini bildiklerini, unutulmaması gereken önemli bir hususun da Fenerbahçe Beko takımınım EuroLeague’de ve Türkiye Ligi’nde farklı kadrolarla oynaması gerektiğini ve bunun da takımın kimyasında farklılıklara yol açtığını söyledi.

Kenardan gelen katkının takım için çok önemli olduğunu, bu maçta Metecan ve Carsen’in bunu çok iyi yaptıklarını, kenar katkısı anlamında derin olmaları gerektiğini, ancak bu sayede uzun maratonda ayakta kalabileceklerini, Aliağa Petkimspor’u canı gönülden tebrik ettiğini, çok iyi bir mücadele verdiklerini, Türkiye Ligi’nin son derece zorlu bir lig olduğunun farkında olduklarını ve bunun da her hafta sonuçlarla kanıtlandığını ve takımını kutladığını dişe getirdi.