Fenerbahçe Beko’da Değişim Heyecanı 

Geride kalan sezonda ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde başarıya ulaşmış olmasına rağmen koç değişikliğine gitmekten vazgeçmeyen Fenerbahçe Beko, gelecek sezona dair oldukça büyük bir heyecan duyuyor. Sarı Lacivertli ekibin yaşadığı değişim taraftarlarını eski güzel günlerin gelebileceğine dair heyecanlandırmaya devam ederken, bu durumun gerçekleşmesinde kilit rol oynayacak isimlerden biri yeni koç Dimitris Itoudis olacak. 

Sen Geriye Biz Deliye

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde zafere ulaşsa da THY Euroleague konusunda istediklerini almayı başaramayan Fenerbahçe Beko, gelecek sezona dair hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Sarı Lacivertli ekip koç Sasha Djordjevic ile yollarını ayırdıktan sonra onun yerine Dimitris Itoudis’i getirmeyi tercih etti. CSKA Moskova’dan ayrılan Yunan koçun heyecan verici bir isim olduğunda hiç kuşku yok.

Bununla birlikte takımın kadroda gittiği köklü değişikliklerin de taraftarı hem olumlu hem de olumsuz anlamda düşündürdüğünü hatırlatmakta fayda var. Koç Zeljko Obradovic’in ayrılığından sonra dengesini bir türlü sağlayamayan İstanbul temsilcisinde ara koçlardan da istenilen verim bir türlü alınamadı.

Bu bağlamda Itoudis gibi kariyerli bir hocanın gelişinin aslında yeni bir sayfa açmak anlamına geldiğini belirtmek yanlış olmaz. Zira Yunan koç gerçekten büyük bir basketbol adamı ve onun gelişiyle birlikte hedeflerin büyümesini kestirmek gerçekten zor değil. 

Öte yandan yapılan transferler, ismi geçen oyuncular ve kadrodan giden isimlerin de düşünülmesi lazım. Jan Vesely gibi bir oyuncuyla dahi yollarını ayıran Sarı Lacivertli ekip yeni sezona 0 km girecek gibi görünüyor. 

 

Tyler Dorsey Radarda

Tüm bunlarla birlikte Fenerbahçe Beko’da yeni sezon hazırlıklarının daha devam edeceğini kestirmek de zor değil. Nitekim basında yer alan haberler de İstanbul temsilcisinin hareketlenmeye devam edeceğini kanıtlıyor.

Basında yer alan haberlere göre Fenerbahçe Beko Tyler Dorsey ile ilgileniyor. Tyler Dorsey, geçtiğimiz sezon Final Four’a kalma başarısı elde eden Olympiakos kadrosunun en büyük yıldızlarından biriydi. Skorer oyuncunun Yunan deiyle olan sözleşmesi ise bu yaz sona eriyor.

Birinci önceliği kariyerine NBA’de devam etmek olan Dorsey, bu sebeple Olympiakos’un kendisine sunduğu teklifi henüz kabul etmedi. Fenerbahçe’nin ilgisine de henüz net bir yanıt vermeyen yıldız oyuncu, kısa süre içerisinde ailesiyle oturup konuşmak istediğini belirtti.

Fenerbahçe Beko’nun ilgilendiği veya isminin anıldığı ekiplere bakıldığı zaman hep NBA ile iltisaklı oyuncuların varlığına rastlıyoruz. Aslında bu durum da Sarı Lacivertli ekibin yelkenleri ne kadar doldurmak istediğini net bir şekilde ortaya koyuyor. 

Bundan önce de kadrosunda hep birkaç yıldız bulunduran Sarı Lacivertli ekip, bundan sonra artık daha da iddialı olmayı istiyor. Zeljko Obradovic döneminde yaşanan büyük başarıların tekrarlanabilmesi ve Anadolu Efes ile bu bağlamda açılan makasın kapanabilmesi için vites büyütmenin gerektiğiyse artık gün gibi ortada.