Fenerbahçe Beko İspanya’dan Mağlubiyet İle Ayrıldı

THY Euroleague’in 32. hafta maçında temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko İspanya’ da Baskonia’ ya konuk oldular.

Sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko THY Euroleague’in 32. hafta maçında Baskonia’ ya 92 – 69 kaybederken play – off umutlarını ise son 2 maça kaldı.

Fenerbahçe Beko, 32. haftada Baskonia deplasmanında almış olduğu mağlubiyet ile THY Euroleague’ de 14. Yenilgisini aldılar.

THY Euroleague sarı lacivertli temsilcimi Fenerbahçe Beko 36 puan il 6. Sırada yer alırken Baskonia ise 34 puana ulaşarak 8. Sıraya yükseldiler.

Zorlu karşılaşmada en skorer ismi attığı 35 sayıyla Cazoo Baskonia’dan Marinkovic olurken, Baskonia, üst üste 2’nci galibiyetini alırken, sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko ise THY Euroleague’ de üst üste ikinci kez sahadan mağlup olarak ayrıldılar.

Baskonia 92 – 69 Fenerbahçe Beko

THY Euroleague’in 32. hafta maçında temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko İspanya’ da Baskonia’ ya konuk olduğu karşılaşmanın ilk yarısında rakibine göre daha iyi taraftı.  İlk Periyot’ ta 27 sayı üreten sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko ev sahibi takım Baskonia ise 25 sayı da kaldılar.

Karşılaşmanın ikinci periyotu’ ise temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko ‘nun üstünlüğü ile devam etti. 17 sayı üreten sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko İspanyol rakibi Baskonia ise 13 sayı üreterek ilk yarı sonunda aradaki farkı da açmayı başardılar. İlk yarı sonunda Baskonia 38 temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko ise 44 ile önde giren taraf oldular.

İspanyol ekibi Baskonia’ ya karşılaşmanın ikinci yarısı ile oyunda ki kötü oyununu geride bırakarak üstünlüğü eline almış oldular. Üçüncü Periyot’ ta ev sahibi takım Baskonia 22 sayı ürete bilirken Fenerbahçe ise 14 sayı da kalırken ev sahibi son periyota 60 – 58 ‘ lik üstünlük ile girmiş oldular.

Son periyot’ ta ise İspanyol ekibi Baskonia 32 sayı üreterek temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko’ ya ağır bir yenilgi yaşattılar. Son Periyot’ ta oyunun üstünlüğünü tamamen eline alan Baskonia iyi oyunu ile Fenerbahçe Beko ‘ya son Periyot’ ta 11 sayı atmasına izin verirken karşılaşma sonun da 92 – 69 ‘ lük skor ile sahadan galip olarak ayrıldılar.

SALON: Fernando Buesa Arena

HAKEMLER: Matej Boltauzer, Milivoje Jovcic, Amit Balak

CAZOO BASKONIA: Marinkovic 35, Thompson 13, Giedraitis 12, Hommes 12, Kotsar 8, Howard 5, Costello 5, Enoch 2, Kurucs 2 sayı ile oynadılar.

FENERBAHÇE BEKO: Motley 18, Edwards 16, Calathes 9, Tarık Biberovic 10, Nigel Hayes 7, Nemanja Bjelica 4, Marko Gudurić 3, Tonye Frank Jekiri 2 sayı ile oynadılar.

  1. PERİYOT: 25 – 27 DEVRE: 38 – 44 3. PERİYOT: 60 – 58 Maç Sonu: 92 – 69