EuroLeague Maç Gelişmeleri

EuroLeague’nin 6. haftasındaydık ve son şampiyonluk koltuğuna geçen isim Anadolu Efes olmuştu. Anadolu Efes son şampiyonluk elde ettikten sonra deplasmanda mağlubiyet almıştı. Panathinaikos profesyonel kulübünün birçok şampiyonlukları, takımın spor geçmişinde mevcut. Panathinaikos ve Anadolu Efes karşılaşmasında takımların üstün bir efor sarf etmeleri ve zor geçen turnuva sonrasında 95 – 69 sonucu elde edilmişti. Anadolu Efes 5. mağlubiyetlerini bu şekilde almışlardı.

Anadolu Efes ve Panathinaikos karşılaşması 95 – 69 sonucu ile bitmiş ve maalesef Anadolu Efes 5. mağlubiyetini almıştı. Turkish Airlines EuroLeague 6. haftasını takımlar geride bıraktı. Anadolu Efes, THY EuroLeague’nin 6. haftasında konuk olarak gitmişti. Yunanistan temsilcisi olan Panathinaikos OPAP’a konuk olan Anadolu Efes, şampiyon olmuş ardından mağlubiyetini alarak maçları bitirmişti. Atina’da oynanan maçta ev sahibi maçı kazanmıştı.

Panathinaikos Galibiyetle Maçı Aldı

Panathinaikos OPAP ev sahipliğini yapmış, Anadolu Efes’i misafir etmişti. Mücadele Atina’da oynanmıştı. Panathinaikos OPAP 95 – 69 sonucu ile galibiyetle maçı alarak günü mutlu bir şekilde bitirdi. Anadolu Efes de geçen dönem sezonu şampiyon olarak tamamlamıştı. 2021 – 2022 sezonunda ise Anadolu Efes performansını düşürerek sezona kötü bir başlangıç yaparak başlamış oldu. 5 maçtan da mağlubiyetle ayrılarak kötü performansını sürdürmüştü.

Temsilcimiz aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda da UNICS Kazan’ı mağlup etmişti. UNICS Kazan ile maç sonucu 71 – 68 idi. Panathinaikos OPAP ekibinde de 2. galibiyete imza atılmıştı. Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman ile ilgili de bazı gelişmeler yaşanmıştı. Ergin Ataman, maç karşılaşmasında 24. dakika içerisinde hakemin verdiği 2. teknik faullle ihraç edilmişti. 1,9 metre boyundaki Türk basketbol antrenörü Ergin Ataman haberleri sevenlerini de üzmüştü.

THY EuroLeague Son Dakika Haberleri

THY EuroLeague haberlerinde son dakika gelişmelerini aktaralım. Panathinaikos OPAP 95 ve Anadolu Efes 69 ile maçı bitirmişlerdi. OAKA Altion salonunda oynanan maçta hakemler de güne damgasını vurmuştu. Hırvatistan, İspanya, Letonya hakemlerinin performanslarını da izlemiştik. 1. periyot ile 22 – 13, devrede 52 – 35 ve 3. periyotta 78 – 55 sonuçları karşımıza çıkmıştı. Anadolu Efes maçları ve turnuva sonuçlarının mağlubiyet ile bitmesi üzerine takım kendini toparlamakta ve diğer maçlara çok iyi bir şekilde hazırlanmaktadır.