Ergin Ataman’dan İddialı Açıklamalar

Son dönemlerde Türkiye Milli Basketbol Takımı’nın yeni koçu olacağına dair haberlerle basına yansıyan Ergin Ataman, Anadolu Efes’teki görevine de tam gaz devam ediyor. THY Euroleague Play-Off aşamasında Armani Milano ile eşleşen Lacivert Beyazlı takımın başarılı koçu, eğer Final Four aşamasına katılmaya hak kazanabilirlerse net bir şekilde favorinin kendileri olacağını belirttiği iddialı açıklamalarda bulundu ve bu açıklamalar Anadolu Efes taraftarını memnun etti.

Tam İnanç

Geçen sezon THY Euroleague’de elde ettiği şampiyonluk unvanını bu sezon da korumak için mücadele eden Anadolu Efes, Maccabi Tel Aviv ile Fenerbahçe Beko arasındaki maçın tamamlanmasıyla birlikte Play Off aşamasında Milano ile eşleşti.

Lacivert Beyazlı takım Avrupa basketbolunun son dönemine damga vururken bu başarının en büyük mimarlarından biri olan Ergin Ataman da ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Kulübün stüdyosuna yaptığı açıklamalarda normal sezonu ve geleceği değerlendiren başarılı koç, ilk olarak bu sezona iyi bir giriş yapamadıklarını kabul etti.

Geçen sezon şampiyon olmanın rehavet ve özgüven yarattığını dile getiren Ataman, bununla birlikte ritimlerini de bulduklarını ifade etti. Başarılı koçun açıklamalarında dikkat çeken kısımlardan birisiyse istatistikler konusunda ne kadar önde olduklarını belirtmesiydi.

Birçok alanda ligin en iyi takımının kendileri olduğu gibi genel olarak da en güçlü takımın Anadolu Efes olduğunu savunan 59 yaşındaki antrenör, Final Four aşamasına kalmaları durumunda kimsenin kendilerini mağlup edemeyeceğini belirtti.

Normal sezon içerisinde yaşanan sıkıntıların Milano ile oynanacak eşleşme açısından bir saha dezavantajı yarattığını dile getiren Ataman, bununla birlikte seriyi Türkiye’ye getireceklerine de inandığını ifade etti.

Milanı eşleşmesinin çok sert geçeceğini bildiğini ifade eden başarılı koç, bununla birlikte karşı tarafın zaaflarını iyi bildiklerini ve bu zaafları da kullanmak için gayret edeceklerini belirtti. Anadolu Efes ile Milano arasında oynanacak müsabakaların ilk 2’si İtalya’da oynanacak.

Anadolu Efes’s and Crvena Zvezda mts Belgrade’s during their Turkish Airlines Euroleague Basketball 2021-2022 Regular Season Round 17 match Anadolu Efes between Crvena Zvezda mts Belgrade at the Sinan Erdem Sports Hall on December 22, 2021, in Istanbul, Turkey. Photo by Aykut AKICI/TURKPIX

Taraftara Teşekkür

Öte yandan pek çok konuyla alakalı iddialı açıklamalar yapan Anadolu Efes’in koçunun üstüne basa basa ifade ettiği durumlardan birisi de taraftarın kendilerine olan bağlılığıydı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan son maçların biletlerinin hemen tükendiğini hatırlatan tecrübeli koç, bu bağlamda taraftarın en büyük itici güç olduğunu ifade etti.

Tecrübeli bir takım olduklarını ve oyuncularının yapması gerekenleri bildiğini ifade eden Ergin Ataman, bununla birlikte taraftar desteğinin kendileri adına en önemli itici güç olduğunu belirtti. Teknik ekip motivasyonu az bile verse taraftarın geriye kalan kısmı tamamladığını dile getiren başarılı koç bu nedenle kendilerine olan desteğin azalmamasını rica etti.

Milano eşleşmesini geçebilmeleri durumunda yola devam edeceklerini inandığını ifade eden Ataman, bununla birlikte Anadolu Efes’in Türkiye’ye büyük başarılar ve gururlar yaşattığını ve bunların devamının da geleceğini belirterek sözlerini tamamladı.