Efes Rakibi 14 Sayıyla Yendi

ING Basketbol Süper Ligi’nin 25’inci haftası mücadelesinde Turkish Airlines Euroleague’den yaralı dönen Anadolu Efes, Aliağa Petkim Spor’u İstanbul’da ağırladı.

Yıldız oyuncularımızdan Vasilije Micic’in sakatlığı nedeniyle kadroda olmadığı mücadelenin kazananı lacivert beyazlı ekibimiz olurken, skor ve dakikalar oyuncular arasında paylaşıldı. Maçın sonunda galibiyet de gelince rotasyon anlam kazanmış oldu.

Efes Kabustan Sonra Uyanmak İçin Parkeye Çıktı

Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman yoğun fikstürün de etkisiyle maçta dakikalarını oyuncular arasında eşit şekilde dağıtmaya çalıştı. ING Basketbol Süper Ligi’nde takımların konumlarına baktığımızda zirve mücadelesin veren lacivert beyazlı takımımızın, küme düşme potasındaki Aliağa Petkim Spor karşısında böyle bir rotasyona gitmesi çok mantıklıydı.

Koç Ergin Ataman liderliğindeki takımımız esas olarak bu maç öncesinde çok moralsizdi. Zira çift maç haftasında Olimpia Milano karşısında adeta kendi ellerimize verdiğimiz maç hem takımı hem teknik kadroyu hem de taraftarları çok üzmüştü.

Bu can sıkıcı mağlubiyet sonrasında toparlanmak için Aliağa Petkim Spor maçı elverişliydi.

Anadolu Efes tarafında karşılaşmada çok süre alan isim 26 dakika 38 saniye parkede kalan Krunoslav Simon oldu. Krunoslav Siman, en çok süre alan isim olmasının yanından Aliağa Petkim Spor potasına 15 sayı gönderip, Efes adına maçın en skorer ikinci ismi oldu.

Karşılaşmada hem süreleri hem de sayıları tüm takıma dengeli bir biçimde dağıtmak isteyen koç Ergin Ataman’ın bu isteği gerçekleşti. Maçın en skorer ismi olan Rodrigue Beaubois, 21 dakika 22 saniye parkede kalarak 16 sayının altına imza attı.

Bu 16 sayının yanına 1 ribaunt ve 4 asist de ekleyen oyuncu, %50 ile üç sayılık çizgisini ardından etkili oldu.

Bu iki basketbolcumuzun yanında Moerman 11 sayı 9 ribaunt, Erten Gzi 11 sayı 2 ribaunt 1 asist, Yiğitcan Saybir 10 sayı 2 ribaunt ve Elijah Brigham Bryant 10 sayı 4 ribaunt 1 sayıyla çift hanelere ulaşan diğer isimler oldular.

Tüm bu isimlerin yanında Bryant Dunston da 8 sayı 4 ribaunt 5 asist ile galibiyette rol oynadı.

Takımın süper yıldızı Shane Larkin ise daha çok servisçi role bürünüp 9 sayı 4 ribaunt ve 5 asistle takıma katkı verdi.

Aliağa Petkim Spor O İsimlerle Etkili Oldu

efes

Rakibimiz Aliağa Petkim Spor tarafında ise yalnızca 3 isim çift hanelere ulaşabildi. Maçın en çok süre alan oyuncusu Josh Perkins, 35 dakika 38 saniye parkede kalarak 12 sayı 4 ribaunt ve 10 asistle double double yaptı.

Ona attığı sayılarla eşlik eden Malcolm Iseiah Thomas 18 sayılık performansıyla maçın ve takımının en skorer oyuncusu olmayı başardı.

Kenardan gelerek parkede 24 dakika 21 saniye kalan Sean Armand ise 17 sayı 2 ribaunt ve 4 asist yaptı.

Aliağa Petkim Spor’da bu oyuncuların katkısı hiçbir şey değiştirmedi ve takımımız genel anlamda rahat bir galibiyete ulaşmasını bildi.