Efes Büyükçekmeceye 1 Sayıyla Yenildi

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23’üncü hafta mücadelesinde çok çok büyük bir sürpriz oldu ve Anadolu Efes, küme düşme hattındaki Büyükçekmece Basketbol’a yenildi.

Rakibinin ikinci çeyrekteki harika oyununa bir türlü karşılık veremeyen lacivert beyazlı ekibimiz, son çeyreğin son saniyesi geldiğinde 1 sayı geride kaldı. Böylece takımın düşen form grafiğine bir çentik daha atıldı. Efes 89 – 90 skorla mağlup oldu.

Efes Sadece Bu İsimlerden Sınırlı Katkı Aldı

efes

Anadolu Efes adına oldukça şok bir sonuçla biten maçta en çok süre alan oyuncumuz Tibor Pleis oldu. 33 dakika 16 saniye süre alan uzunumuz bu süre zarfında takımın skor yükünü de çekmeyi başardı ve lacivert beyazlı ekibimizin en skorer ismi oldu.

33 dakika 16 saniyeye 28 sayı 6 ribaunt sığdırmayı başaran Tibor Pleiss’tan sonra en skorer isim ise kenardan gelen Rodrigue Beaubois oldu.

Rodrigue Beaubois, kenardan gelerek 21 dakika 34 saniye süre aldığı karşılaşmayı Büyükçekmece Basketbol takımının potasına 15 sayı atarak bitirdi. Bu 15 sayının yanında eklediği 2 ribaunt ve 2 asist ise onun skora yaptığı toplam katkıyı oluşturdu.

Vasilije Micic’in sakatlığı nedeniyle olmadığı süreçte ekstra sorumluluk alması beklenen süper yıldızımız Shane Larkin ise ne yazık ki istenilen katkıyı tam olarak veremedi. Özellikle üç sayı çizgisinin gerisinde felaket bir gün geçiren Shane Larkin, 7’de 1 üç sayı isabet buldu. Maçtan 26 dakika 8 saniye oynayan Shane Larkin, 14 sayı 2 ribaunt ve 6 asistlik performans gösterdi. Bir kez daha dış atışta ritim bulamadığı bir günü kendi standartlarına göre etkisi geçirdi.

Bu 3 isimden sonra koç Ergin Ataman’ın öğrencileri arasında en çok katkı veren isim olarak Buğrahan Tuncer öne çıktı. Yerli rotasyonunda zaman zaman önemli işler yapan Buğrahan Tuncer, 26 dakika 17 saniyelik süre zarfında rakip potaya 14 sayı bıraktı. 6 ribaunt aldı. 5 de asist yaptı.

Büyükçekmece Büyük Oynadı

Dar bir rotasyonla yıldız isimlerinden yüksek performans almaktan başka şansı bulunmayan Büyükçekmece Basketbol, istediklerini yaparak kendi adına çok prestijli bir galibiyet aldı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin küme düşme hattında bulunan takım, zirvede mücadelesinde yer alan Anadolu Efes’e karşı kimsenin beklemediği bir galibiyet aldı.

Bu galibiyetteki aslan payı ise hiç şüphe yok ki Jordon Benjamin Crawford’a aitti. Jordon Benjamin Crawford, 33 dakika 37 saniye ile Evan John Bruinsma’dan sonra en çok süre alan basketbolcu oldu.

Bu süre zarfında Anadolu Efes savunmasına büyük zorluk çıkaran Crawford, zorlu karşılaşmayı 33 sayı 2 ribaunt ve 3 asistle tamamlayarak galibiyette aslan payını aldı.

Büyükçekmece Basketbol’da Kris Clyburn 16 sayı 9 ribaunt 2 asist, Bruinsma 12 sayı 4 ribaunt 2 asist ve Ian Miller 11 sayı 1 ribaunt ve 1 asistle takıma en çok katkıyı veren diğer isimlerdi.

Ayrıca Volodymyr Gerun da 10 ribaunt 4 asistle oynadığı maçta sadece 2 sayı ile double double fırtsatını kaçırdı.