Brooklyn Nets’in Kyrie Irving’i Affetmek İçin 6 Şartı Var

NBA takımlarından Brooklyn Nets’in yıldız oyuncularından Kyrie Irving, Yahudi karşıtı olduğu için eleştirilen 2018 yapımı bir belgeselin linkini paylaşarak gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu sebeple kadro dışı bırakılan ve takımından ayrı kalan Kyrie Irving’in geri dönebilmesi için Brooklyn Nets cephesinin tam 6 şartı var.

NBA ekiplerinden Brooklyn Nets’te forma giyen ve son dönemde Twitter’dan paylaştığı antisemitik videoyla gündeme gelmesine karşın özür dilemeyi reddeden Kyrie Irving geçtiğimiz günlerde kulüp yönetimi tarafından 5 maçlık ceza almıştı. Brooklyn Nets‘te Kyrie Irving konusunda yeni bir gelişme yaşandı.

Kyrie Irving’in geri dönmesi için medyayla görüşmesi ve filmi paylaştığı için üzgün olduğunu açıkça belirten sözlü bir özür dilemesi gerekiyordu. Kyrie Irving, instagramdan hesabından özür diledi fakat kulübü tarafından kabul görmedi. Brooklyn Nets cephesinin 30 yaşındaki yıldız oyuncu Kyrie Irving’ten istekleri çok daha fazla olduğu öğrenildi.

Amerika’nın önde gelen yayın kuruluşlarından olan The Athletic’te yer alan habere göre; Kyrie Irving kendisini sadece özür dilemekle kurtaramayacak. Brooklyn Nets yönetimi, Kyrie Irving’in takıma dönmesi için 6 şart koştu.Buna göre Kyrie Irving takıma geri dönebilmek için şunları yapması gerekiyor:

  • Kapsamlı Bir Şekilde Özür Dilemek:

Brooklyn Nets yönetimi Kyrie Irving’in Instagram hesabından yaptığı özür açıklamasını yetersiz buldu. Doğu ekibi 30 yaşındaki oyuncunun düzenlenecek bir basın toplantısıyla birlikte kamuoyundan daha kapsamlı bir özür dilemesini istiyor.  

  • Nefret Davaları İçin 500 Bin Dolarlık Bağış Yapmak:

Brooklyn Nets yönetiminin bir diğer isteği de oyuncunun nefret davaları için 500 bin Dolarlık bir bağış yapması. Brooklyn cephesi bu şekilde hem nefret davalarına bir katkıda bulunmak hem de organizasyonun imajını düzeltmek istiyor.

  • Antisemitizm Eğitimi Almak:

Brooklyn Nets yönetimi Kyrie Irving’in bir daha bu şekilde bir davranışa imza atmaması için bir antisemitizm eğitimi almasını da istiyor. Buradaki bir diğer amaçta yine Pr çalışması yaparak organizasyonun imajını düzeltmek. Ayrıca Nets cephesi, Kyrie Irving’in bu şekilde özründe samimi olduğunu kamuoyuna kanıtlamak isteyecek.

  • Duyarlılık, Hassasiyet Konusunda Eğitim Almak:

Kyrie Irving’in aldığı eğitim antisemitizm ile sınırlı kalmayacak. 30 yaşındaki yıldız oyuncunun duyarlılık ve hassasiyet konusunda da eğitim alması istenecek. Böylece ani çıkışlarıyla sürekli NBA gündemine düşen oyuncunun biraz olsun dizginlemesi bekleniyor.

  • ADL İle Yahudi Cemaati Liderleriyle Görüşmek:

Brooklyn Nets yönetimi, Kyrie Irving’i Yahudi Cemaat liderleriyle görüştürerek bizzat da özür diletmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda Kyrie Irving’in liderlerden özür dileyerek amacının Yahudi karşıtlığı olmadığını da açıklaması istenecek.

  • Takım Sahibi Joe Tsai İle Görüşme:

Kyrie Irving son olarak takım sahibi Joe Tsai ile görüşecek. Joe Tsai bu görüşmede oyuncudan artık basketbol dışı konularla gündeme gelmemesini isteyecek.