A Milli Basketbol Takımı Belçika Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor

FIBA 2023 Dünya Kupası elemeleri ikinci tur I Grubu’nda 11 Kasım Cuma günü sahasında Belçika ile karşılaşacak A Milli Erkek Basketbol Takımı hazırlıklarını çift antrenmanla sürdürdü.

Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu İdmanı Yerinde Takip Etti

FIBA 2023 Dünya Kupası elemeleri ikinci tur I Grubu’nda 11 Kasım Cuma günü sahasında Belçika ile karşılaşacak A Milli Erkek Basketbol Takımı hazırlıklarını çift antrenmanla sürdürdü.

Türkiye Basketbol Federasyonundan (TBF) yapılan açıklamaya göre Sinan Erdem Spor Salonu’nda başantrenör Ergin Ataman yönetiminde gerçekleştirilen çalışmayı, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF yöneticileri de takip etti.

Ay yıldızlı ekip, 11 Kasım Cuma günü İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda Belçika, 14 Kasım Pazartesi günü de deplasmanda Sırbistan ile karşı karşıya gelecek

Göksenin Köksal Aday Kadrosuna Dahil Edildi

Galatasaray Nef takımının kaptanı Göksenin Köksal da A Milli Erkek Basketbol Takımı aday kadrosuna dahil oldu. Göksenin Köksal 4 Kasım Cuma günü oynanan Galatasaray Nef – Tofaş maçında forma giymişti. Köksal bu mücadelede takımına 15 sayılık katkı sağlamıştı. Göksenin Köksal bu sezon Galatasaray formasıyla ligde 6 maçta 7.6 sayı – 2.3 ribaund – 0.5 asist ortalamalarına imza attı.

Göksenin Köksal’ın A Milli Takım kadrosuna dahil edilmesi Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama ile duyuruldu. Açıklamada FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri ikinci tur I Grubu’nda Belçika ve Sırbistan ile karşılaşacak olan A Erkek Milli Takımımızda Göksenin Köksal aday kadroya dahil edildi ifadelerine yer verilirken, ay yıldızlı ekibimizin 11 Kasım Cuma günü İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda Belçika ve 14 Kasım Pazartesi günü de deplasmanda Sırbistan ile karşı karşıya geleceği hatırlatıldı.