Anadolu Efes baş antrönünden açıklama

Anadolu Efes Baş antrenör Ergin Ataman açıklama 

Anadolu Efes Baş antrenör Ergin Ataman anadolu efesin başarısı ve THY Avrupa Euroleague maçı için açıkılamalar da bulundu. Bu süreç hem basketbol severler hem de ülke genelinde oldukça ilgi gördü. Uluslararası alanda ve Türkiye süper liginde de birinci sırada olan Anadolu Efes zirveyi bırakmaya niyetli değil. Hem Türkiye olarak hem de basketbol severler olarak Anadolu efesin arkasında olan ve onu ve kadroyu destekleyen olukça fazla. 

Dün ki ASvel ile yapılan maçta 101-74 olarak öne geçen Anadolu Efes üst üste hep galibiyet kazandı. Euroleague da. Haftasında üst üste 3 kez MVP oldu ve en yüksek toplam puan ile biriciğini sürdürdü. 

Bu durumdan sadece basketbol severler ve Anadolu Efes basketbol takımını destekleyenler değil aynı zamanda baş antrenör Ergin Ataman da en çok sevinenler arasında. 

Baş antrenör Ergin Ataman Madrid Kaldı Açıklaması 

Baş antrenör Anadolu Efes ve takımdakiler ile gurur duyduğunu takım olmanın nasıl olduğunu birçok basketbol takımına örnek olarak gösterdiklerinden bahsetti. Anadolu Efes de ki her bir oyuncunun üst düzey başarılı olduğunu ve bu başarılarının devamının her zaman gelmesini umut ettiğini takımına ve kadrosuna çok güvendiğini belirtti.  Bu sezonda 100 puanın üstüne çıkarak başarılarını kanıtlar şekilde puana sahip olduklarını belirtti. 

Türkiye genelinde ve dünya çapında 1 numara olduğumuzu kanıtlayacak niteliklere sahibiz dedi. Baş antrenör engin ataman sözlerine şöyle devam etti. Bu sezon diğer sezonlara göre oldukça kendimizi ve başarılarımızı gösterdik dedi.  İspanya da olan maçların hepsini galibiyet ile göğüslediklerini anlatan baş antrenör engin ataman Valencia, Baskonia ve Barcelona’yı yendik, bir tek Real Madrid kaldı dedi. Büyük bir maç bizi bekliyor” diye de ekledi. 

Sakat oyuncuların  Asvel maçına katılamaması ve diğer maçlar için nasıl bir yol süreceğini soran muhabirlere cevap veren Ataman

 Vasilije Micic ve Bryant Dunston’ın durumları hakkında, “Micic’in gelecek haftaki Real Madrid maçında oynayacağını düşünüyoruz. Hafta başından itibaren antrenmanlara başlayacak. Dunston’ın ise daha önce söylediğim gibi Türkiye Kupası maçlarının ardından takıma dahil olmasını bekliyorum.”  dedi. 

Baş antrenör Ergin Ataman