ANADOLU EFES BARCELONA

Barcelona Anadolu Efes Maç Sonucu

Barcelona Anadolu Efes Maç Sonucu  

Dün Barcelona Anadolu Efes ile maç yaptı. İspanya basketbol takımı olan Barcelona THY Euroleague da 3. sıradaydı. Liderliği kapışmalarını sağlayan bu maç oldukça heyecanlı geçti.  

 THY Euroleague 18. Haftasında olan maç İspanya takımı olan Barcelona’nın sahasında gerçekleşti. Süper lig de ve THY Euroleague 1ç sırada olan Anadolu Efes bu maçta da başarısını gösterdi.  Barcelona’yı ı 86-82 mağlup eden takımımız 1. liği elinden bırakmadı. 

Anadolu Efes bu başarısı ile 15ç galibiyetini almış oldu. 676. Maçını ispanyada yapan Anadolu Efes zafer ile yurduna döndü.  Maç Sırasında birçok olay yaşandı ve oldukça çekişmeli adrenalin dolu bir maç oldu. 

Barcelona-Anadolu Efes’in maçında neler oldu 

İlk çeyrekte Anadolu Efes takımı ilerde maçı kapattı. 24-19 skorla ilk çeyreği tamamlayan Anadolu Efes ikinci çeyrekte skorlar arasındaki farkı daha fazla açamadı ve iyi bir taktik geliştiren İspanyol takım Barcelona 23-21 önde kapattı ve Anadolu Efes geride kaldı. Buna rağmen Anadolu Efes ilk yarıyı 45-42 olarak bitirdi ve tekrardan öne geçti. Bu durumdan sonra Barcelona’nın oldukça sinirleri gerildi ve 3. çeyrekte de 21-16 önde bitirdi. 

Maçın son dakikalarına doğru son düzlüğü 8 sayı fazla olarak giren Anadolu Efes skoru yaptığı hatalardan dolayı eşitledi ve Barcelona ile başa baş devam etti. Anadolu Efes skor olarak geriye düşerken son anda atak yaptı ve önce eşitlik sağladı ardından yine üstünlük elde etti. Maçı 86-82 skorla bitiren Anadolu Efes  zaferi elde ettş. 

Anadolu Efes Barcelona Maçında Baş Antrenörü  Faul Aldı 

Anadolu Efes’in baş antrenörü Ergin Ataman Barcelona’nın öne geçtiği sıralarda çok fazla müdahale ettiği ve hakeme karıştığı için 2 kez faul yedi ve saha yasağı aldı. Barcelona taraftarı ile de gergin anlar yaşanyan baş antrenör oyuna diskalifiye edildiği için son dakikalar sahada olamadı. 

Blaugrana adında olan salonda yapılan maç keyif ile izlendi. 

Barcelona Anadolu Efes

Barcelona takımında bulunan isimler şöyleydi: Hanga 2, Higgins 6, Claver 2, Mirotic 14, Tomic, Davies 20, Ribas 6, Oriola 6, Delaney 15, Kuric 11 

Anadolu Efes takımında bulunan isimler şöyleydi: Larkin 26, Beaubois 3, Singleton 17, Pleiss 4, Simon 10, Sertaç Şanlı 7, Moerman 5, Anderson 7, Peters 7 

1. Periyotta skor: 19-24 

Devrede skor: 42-45 

3. Periyotta skor: 58-66 

diğer basketbol takımları hakkındaki haberler için tıklayın.