Bahçeşehir Koleji – Fenerbahçe Beko Maç Sonucu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 16. hafta mücadelesinde Bahçeşehir Koleji ile Fenerbahçe Beko takımları karşı karşıya geldi. Ligde zirvede yer alan Fenerbahçe Beko ile Play-Off hattı içerisinde bulunan Bahçeşehir takımları, hafta içinde oynadıkları Avrupa maçlarını uzatmalarda kazanarak moralli bir şekilde mücadeleye başladı. Bir yanda her ne kadar sallantılı bir dönemden geçse de son 10 resmi maçtan 8 galibiyet çıkaran bir Bahçeşehir koleji var. Diğer yandan ise tüm kulvarlarda zirveye oynayan, kafasına koymuş bir Fenerbahçe Beko mevcut. Son derece formda olan bu takımların maçında kazanan 87-93’lük skorla Fenerbahçe Beko oldu. Çok çekişmeli geçen 40 dakikanın ardından rakibini mağlup etmeyi başaran sarı lacivertliler, 16 maç sonucunda 14. galibiyetini elde ederek haftayı lider kapattı.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 16. hafta maçında Bahçeşehir Koleji, Fenerbahçe Beko’yu konuk etti. Haftaya lider giren Fenerbahçe Beko ile zirve ile puan farkını eritmek isteyen Bahçeşehir Koleji bu zorlu mücadelede kozlarını paylaştı. Mücadelede Erhan Emlak; Langston Hall, Berkay Candan, Jerry Boutsiele, Muhammed Baygül, Jamar Smith, Yiğit Arslan, Jaka Blazic, James Gist III, Emit Gökalp, Hadi Özdemir, Oğuz Savaş ve Görkem Doğan kadrosu ile parkeye çıkarken; Dimitris Itoudis ise; Dyshawn Pierre, Metecan Birsen, Nick Calathes, Kostas Antetokounmpo, Scottie Wilbekin, Carsen Edwards, Devin Booker, Şehmus HAzer, Melih Mahmutoğlu ve Samet Geyik kadrosu ile sahaya çıktı.

İçindekiler
  1. İlk Yarı Sonucu: 45-43
  2. Maç Sonucu: 87-93

İlk Yarı Sonucu: 45-43

Mücadelenin ilk çeyreğinde iki takım da karşılıklı sayılar bularak başladı. Üstünlüğün sürekli değiştiği bu bölümde iki takım da birbirine net bir üstünlük kuramadı. Bahçeşehir Koleji takımında Muhammed, Boutsiele ve Berkay’ın üst üste sayılarına Fenerbahçe Beko Wilbekin, Edwards ve Dyshawn Pierre ile cevap verdi. Başabaş geçen ilk periyot Fenerbahçe Beko’nun 24-27 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe iyi başlayan ev sahibi Bahçeşehir Koleji oldu. Nitekim ilk 4 dakika içerisinde farkı 7 sayıya kadar çıkaran Erhan Emlak’ın öğrencileri skoru 38-31’e taşıdı. Ancak sonrasında moladan dönen Fenerbahçe Beko, kısa süre içerisinde öne geçmeyi başardı ancak çeyrek sonunu iyi oynayan Bahçeşehir Koleji 45-43’lük skorla soyunma odasına önde gitmeyi başardı.

Maç Sonucu: 87-93

Üçüncü çeyrekte de yine iki takım da birbirini tartarak, karşılıklı sayılar bularak ve top kayıpları yaparak başladı. İlk 5 dakikalık bölümde ev sahibi ekip 56-50 üstünlüğü yakaladı. Ancak kalan bölümde Fenerbahçe Beko, bençten gelen oyuncuları ile sayılar bularak farkı kapatıp öne geçmeyi başardı ve üçüncü çeyrek 68-69 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile sona erdi.

Son çeyrekte Carsen Edwards’ın insanüstü performansı ile farkını ortaya koyan Fenerbahçe Beko, parkeden 87-93’lük galibiyetle ayrılmayı başararak ligde 5’te 5 yaptı. Bahçeşehir Koleji ise 5 maç sonra parkeden mağlup ayrıldı.