Anadolu Efes’ten Rahat Bir Galibiyet Daha

Anadolu Efes, ING Türkiye Basketbol Ligi’nin 17’inci haftasında oynadığı Beşiktaş maçında oldukça rahat bir galibiyet almıştı. Beşiktaş’ın Avrupa maçını düşünerek kadrosunda rotasyona gitmesiyle birlikte çok rahat bir maç geçiren Anadolu Efes, erteleme maçında karşı karşıya geldiği Semt77 Yalovaspor karşısında da zorlanmadı.

Erteleme Maçının Kazananı Anadolu Efes

Tüm Dünya’yı çok derinden etkileyen ve son zamanlarda Omicron varyantının ortaya çıkmasıyla birlikte tekrar insan sağlığını tehlike altına almaya başlayan COVID-19 küresel salgını, spor müsabakalarının da etkilenmesine neden olmuştu.

Tüm sporlarda birçok müsabaka ertelenirken, THY Euroleague’de birçok maçı ertelenen Anadolu Efes’in Semt77 Yalovaspor ile oynayacağı ING Türkiye Basketbol Ligi maçı da tehir edilmişti.

18 Ocak 2022 Salı günü ertelenen maçı için sahaya çıkan Anadolu Efes, Tibor Pleiss’ın iyi performansıyla çok rahat bir galibiyet aldı.

Sayıya gitmekte neredeyse hiç zorlanmayan Lacivert Beyazlılar, devre arasına da 15 sayı farkla girerek maçı erken koparmayı başardı.

Üçüncü çeyrekte Semt77 Yalovaspor’un savunmadaki sertliği arttırmasıyla birlikte sayı üretmekte zorlanmaya başlayan Ergin Ataman komutasındaki Anadolu Efes, buna rağmen Vasilije Micic’in hücumda sorumluluk almasıyla birlikte oyunun iplerini elinde tutmayı başardı.

Maçı baştan sonra kontrolü altında tutan Anadolu Efes, son çeyrekte farkın tek haneye inmesine rağmen yine de ipleri bırakmadı ve sahadan 69-88’lik skorla ayrıldı.

Anadolu Efes’te Tibor Pleiss 23 sayı ile takımının ve maçın en çok skor üreten oyuncusu olurken, Yalova temsilcisinde Marcus Lee 13 sayı atarak takımına en çok katkı sağlayan oyuncu olmuştu.

Anadolu Efes Liderlikte Avantaj Sağladı

Fenerbahçe Beko’nun üst üste iki maç kaybetmesiyle birlikte liderlik konusunda ciddi bir şansı oluşan ve bu şansı Semt77 Yalovaspor karşısında aldığı galibiyetle olumlu bir şekilde değerlendiren Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman maç sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Dış saha maçlarının her zaman tehlikeli geçtiğine dikkat çeken Anadolu Efes Koçu, hücumda ikinci yarı zorlandıklarını ancak 27 asist yaptıklarını hatırlattı ve ribaunt konusunda da üstün bir şekilde maçı tamamladıklarının altını çizdi.

Aldıkları galibiyetle birlikte liderlik için iyi bir avantaj elde ettiklerini ifade eden Ergin Ataman, yakaladıkları avantajı değerlendirmeye çalışacaklarını belirtti.

Yalova temsilcisinin de çok iyi bir mücadeleyi sahaya yansıttığını dile getiren Ergin Ataman, rakiplerinin tüm maç çok iyi baskı yaptığını ve mücadeleyi bir an olsun bırakmadıklarını dile getirdi.

21 Ocak 2022 Cuma günü THY Euroleague’in önemli temsilcilerinden Panathinaikos’u kendi sahasında konuk edecek olan Anadolu Efes, 27 Ocak 2022 Perşembe günü Rus temsilcisi Zenit’e konuk olacak.

Bu sezon dalgalanan bir performans göstermesine rağmen hem ING Türkiye Basketbol Ligi’nde hem de THY Euroleague’de favorilerden birisi olan Anadolu Efes’ten beklentiler her geçen gün daha da artıyor.