Anadolu Efes’te Yaz Transfer Döneminde Gerçekleşen Gelişmeler

Yaz transfer döneminin en aktif takımlarının başında gelenlerden bir tanesi olan Anadolu Efes, ülkemizi Türk Hava Yolları EuroLeague’de temsil etti. Hem ülkemizde hem de yurt dışında 2022 – 2023 sezonuna hız kesmeden hazırlıklarını sürdüren takımların her biri kendi hedeflerine uygun çalışmalar yürütüyor. Son iki sezon THY EuroLeague’de şampiyon olmayı başaran Anadolu Efes gelecek sezon bir kez daha şampiyon olmak için kadro yapılanmasını sürdürüyor.

Bu konuda en önemli adım ise Lacivert Beyazlı ekip için çekirdek kadroyu korumaktı. Anadolu Efes yönetimi ve Koç ekibi uzun uğraşlar sonucunda ellerindeki çekirdek kadroyu korumayı bir kez daha başardı. Vasilije Micic’den gelen son haberler ile yüzleri gülen Anadolu Efes cephesi Aavrupa’nın en iyi ikililerinden gösterilen Shane Larkin – Vasilije Micic ikilisini kadroda tutmayı başardı.

Anadolu Efes’in Yeni Sezon Kadrosu İçin Hamleleri

Anadolu Efes ilk olarak iç transferde çok çaba sarf etti ve bunun meyvelerini de topladı. Lacivert Beyazlı ekipte takımda Kalan Oyuncuların Listesi İse şu şekilde:

  • 29 yaşındaki Shane Larkin ile sözleşme yenilendi. Lacivert beyazlı ekip Shane Larkin ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Bu sözleşmede Shane Larkin’in NBA çıkış opsiyonu da bulunuyor.
  • 25 yaşındaki Erten Gazi Anadolu Efes ile yeni sözleşme imzaladı. Anadolu Efes yaptığı açıklama ile hem oyuncusunun doğum gününü kutladı hem de 1 + 1 yıllık sözleşmeye imza atıldığını duyurdu.
  • 29 yaşındaki Buğrahan Tuncer’de yerli oyuncular arasında yeni sözleşmeye imza atanlara katıldı. Buğrahan Tuncer ile Anadolu Efes kulübü 2 yıllık yeni sözleşmeye imza attı.
  • 7 sezondur Anadolu Efes forması giyen 36 yaşındaki Bryant Dunston ile yeni sözleşme imzalandı. Anadolu efes’in emektar pivot oyuncusu ile 1 yıllık daha sözleşme imzalandı.
  • 28 yaşındaki yıldız oyuncu Vasilije Micic NBA’e gitmedi ve Anadolu Efes’te kaldı. Vasilije Micic daha önce Anadolu Efes ile THY EuroLeague’de 2 kez MVP ödülünü almıştı.

Anadolu Efes Kadrosuna Önemli İsimleri Kattı

Anadolu Efes’in gelecek sezon ikin kadrosuna kattığı yeni oyuncular ise şu isimler oldu:

  • Avrupa’da oldukça beğeni alan yıldız oyuncu Will Clyburn Anadolu Efes’e katıldı. 32 yaşındaki forvet ile Anadolu Efes 2 yıllık anlaşma imzalandığını duyurdu.
  • Geçtiğimiz sezonu Maccabi Tel Aviv’de geçiren 25 yaşındaki Ante Zizic Anadolu Efes’e transfer oldu. 2,08 m boyundaki oyuncu Lacivert Beyazlı ekip ile 2 + 1 yıllık sözleşme imzaladı.
  • Tecrübeli oyuncu Amath M’baye ile Anadolu Efes 1 + 1 yıllık sözleşme imzalandı.
  • Yerli rotasyonunda önemli isimlerden biri olan Egehan Arna Anadolu Efes’e imza attı. 25 yaşındaki oyuncu ile Anadolu Efes 2 yıllık sözleşme imzalandı.
  • Fenerbahçe’nin başarılı oyuncusu Achille Polonara Anadolu Efes kadrosuna katıldı. Lacivert Beyazlı ekip 30 yaşındaki oyuncu ile 1 + 1 yıllık sözleşmeye imza attı.