Anadolu Efes Yeni Sezona Güçlü Bir Kadro ile Başlayacak

Lacivert beyazlı takım; geçtiğimiz sezon bilhassa THY Euroleague’de harika bir performans ortaya koydu. Temsilcimiz; 2020 – 2021 sezonunda THY Euroleague şampiyonu olarak eşsiz bir başarıya imza atmıştı. Aynı başarıyı 2021 – 2022 sezonunda tekrarlayıp tekrarlamayacağı merak ediliyordu. Anadolu Efes; kötü başladığı sezonu harika bir yerde bitirdi. THY Euroleague’i bir kez daha kazanarak Avrupa’nın kralı benim dedirtti.

Anadolu Efes; THY Euroleague zaferinin ardından tüm konsantrasyonunu ING Basketbol Süper Ligi’ne verdi. Hedef yeniden şampiyon olmaktı. Ancak, yarı finalde Galatasaray NEF ile birbirinden zorlu maçlar oynadı. Her ne kadar yarı finali 3-2 geçse de tüm enerjisini bu seride harcadı. Finalde ezeli rakibi Fenerbahçe Beko ile karşılaşan Anadolu Efes; rakibine 3-1 mağlup olarak şampiyonluğa veda etti. 

Anadolu Efes THY Euroleague’de Üst Üste Üçüncü Kez Şampiyon Olmayı Hedefliyor

Anadolu Efes’te antrenör Ergin Ataman’ın yeni sezon öncesinde birtakım kararlar aldığını ifade edebiliriz. Her şeyden önce, takıma katkı vermeyen isimler ile yollar ayrılacak. Geçtiğimiz sezon rotasyonda ciddi sıkıntılar yaşayan Anadolu Efes’in kadrosunu yepyeni isimler ile güçlendirmesi Avrupa kulüplerini de endişelendirdi. Herkes, Anadolu Efes’in 2022 – 2023 sezonunda da THY Euroleague şampiyonu olmasından çekiniyor. 

İspanya’nın ünlü gazetesi Marca; geçtiğimiz günlerde Anadolu Efes’e yer verdi. İstanbul ekibinin kurduğu kadrodan bahsetti. Anadolu Efes’in yeni transferler ile beraber harika bir beşliye sahip olduğunu dile getirdi. Hatta, lacivert beyazlı takımı Avrupa’nın All-Star’ı olarak tanımladı. Marca; Anadolu Efes’in Vasilije Micic ile yeniden anlaşmasının önemli bir kazanç olduğunu dile getirdi. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Vasilije Micic’in NBA takımlarından Oklahoma City Thunder ile anlaşmak üzere olduğu iddia ediliyordu. Fakat, bu transfer gerçekleşmedi. 

Vasilije Micic; Anadolu Efes’te kalarak üst üste üçüncü defa Avrupa şampiyonu olmak istiyor. Sırp basketbolcunun bu hedefine ulaşıp ulaşamayacağını zaman gösterecek. Bunun yanı sıra, Anadolu Efes’te Shane Larkin’in de takımda kalması önemli bir kazanç oldu. 30 yaşındaki basketbolcunun yıllık ücretine ciddi bir zam yapıldı. Bu sayede, takımda kalması adına ikna edilmiş oldu. 

Lacivert Beyazlı Kulübün Transferleri Ses Getirecek 

Anadolu Efes’in en büyük transferleri takımda kalan Shane Larkin ve Vasilije Micic! Bunun yanı sıra, Will Clyburn ve Ante Zizic’in de takıma katılmaları ciddi bir hamle! Her iki oyuncunun da Anadolu Efes’e hem ligde hem de Avrupa’da ciddi katkı yapmalarına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca, lacivert beyazlı kulübün son olarak Fenerbahçe Beko’da oynayan Achille Polonara’yı kadrosuna kattığını ifade edebiliriz. Bu oyuncu da takımın hedeflerine ulaşabilmesi adına önemli bir güç olacak. 

Anadolu Efes; herkesi kıskandıran ilk beşinin yanı sıra kulübeden gelecek oyuncuları ile de fark yaratacak. Lacivert beyazlı takımın kadrosunda çok sayıda kendisini kanıtlamış isim yer alıyor.