Anadolu Efes’te Play-Off Heyecanı Başlıyor

Son THY Euroleague şampiyonu Anadolu Efes, bu unvanın kendisine verdiği rehavet ve kadro yapısının kendisine getirdiği külfetler nedeniyle 2021/2022 sezonunun normal takvimi içerisinde ritmini bulmak konusunda zorlanmıştı. Normal sezonun son döneminde ritmini bulan ve üst üste galibiyetler alan Lacivert Beyazlı takım bu sayede katılmayı garantilediği Play-Off aşamasında Armani Milano takımıyla eşleşmişti. Bu sezon bir kez daha şampiyon olmak isteyen Ergin Ataman’ın takımı 19 Nisan Salı günü İtalya’da oynanacak müsabakada Play-Off aşamasının ilk maçına çıkacak.

Asıl Sezon Başlıyor

Geçtiğimiz sezonu THY Euroleague şampiyonu olarak tamamlayarak tüm basketbolseverleri ve sporseverleri gururlandıran Anadolu Efes, aynı gururu ülkemize bir kez daha yaşatmayı hedefliyor.

Lacivert Beyazlı takım koç Ergin Ataman’ın da ifadelerinde yer verdiği gibi geçen sezon şampiyon olmanın verdiği fazla özgüven ve rehavet nedeniyle bu sezon pek çok maçta taraftarını üzdü. Bununla birlikte takımın normal sezonun son döneminde ritmini bulması ve Ukrayna ile Rusya arasında başlayan savaş nedeniyle Rus takımlarının diskalifiye edilmesi Anadolu Efes’in Play-Offlara katılmayı erkenden garantilemesini sağladı.

Öte yandan Lacivert Beyazlı takım Play-Off aşamasında eşleşebileceği en zor takımlardan birine denk geldi ve Armani Milano ile eşleşti. Saha avantajının da İtalyan temsilcisinde olması nedeniyle çok daha dikkatli ve çok daha mücadeleci bir görüntü sergilemek zorunda olan Anadolu Efes, 19 Nisan Salı günü oynanacak ilk müsabakada İtalya’dan avantajlı bir skorla dönmeyi hedefleyecek.

Bu aşamadan galibiyetle çıkabilmesi durumunda adını Dörtlü Finale yazdıracak olan Anadolu Efes adına heyecanın ve asıl sezonun şimdi başladığını dile getirmek mümkün. Avrupa’nın en iyi takımı olarak normal sezonu belirli ölçüde rölantide oynayan Lacivert Beyazlı ekip, İtalyan rakibine gerçek gücünün ne kadar yüksek olduğunu hatırlatmak adına mücadele edecek.

İki takım arasında oynanacak ilk maç 19 Nisan Salı günü TSİ 20’de başlayacak.

Sıçrama Lazım

Öte yandan hatırlanacağı üzere Anadolu Efes’in başarılı koçu Ergin Ataman da takımın muhabirlerine yaptığı açıklamada Milano ile oynanacak eşleşmenin kendileri adına belirleyici olacağını dile getirmişti.

Dörtlü finale kalmaları durumunda kimsenin kendilerini tutamayacağına inanan Ergin Ataman, bununla birlikte Milano ile oynanacak eşleşmenin çok zorlu geçeceğinden emin olduğunu ifade etmişti. İtalyan temsilcisinin ligin en mücadeleci ve sert takımlarından biri olduğunu hatırlatan tecrübeli koçun bu ifadelerinden sonra artık sahada nasıl bir performans sergileneceği merak ediliyor.

Avrupa’nın en iyi organizasyonlarından biri olan Anadolu Efes adına tüm beklenti şampiyonluğun tekrarlanabilmesi. Zira seneye bu kadar kuvvetli bir kadro elde olamayabilir ve Vasilije Micic ve Shane Larkin gibi oyuncular takımdan ayrılabilir.

Böylesi kritik bir eşikte Play-Off aşamasının ilk 2 maçını İtalya’da oynayacak olmak Anadolu Efes adına zorlu olacak ancak takım Çizme’den de başarıyla dönebilecek güce sahip.