Anadolu Efes’in Yeni Sezon Hazırlıkları

Turkish Airlines EuroLeague’de temsilcilerimiz arasında bulunan Anadolu Efes yeni sezon hazırlıklarına başladı. Son iki sezonu büyük bir mücadele ve bu mücadele sonucu elde etmiş olduğu başarı ile birlikte EuroLeague şampiyonu olarak tamamladı. Anadolu Efes 2022- 2023 sezonu kapsamı içerisinde Pavlos Giannakopoulos Turnuvası, TÜBAD Turnuvası ve Gloria Cup’ta müsabakalara katılımını gösterecek. Peki bu kıyasıya rekabet izleyeceğimiz müsabakalarda katılımcı olarak kimleri göreceğiz?

Pavlos Giannakopoulos Turnuvası: Anadolu Efes, Maccabi Playtika. EA7 Emporio Armani Milan, Panathinaikos OPAP ve Tel Aviv

TÜBAD Turnuvası katılımcıları: Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet ve Bahçeşehir Koleji

Gloria Cup katılımcıları (Anadolu Efes’in karşılaşacağı kulüpler): AS Monaco, Enisey Krasnoyarsk ve Parma Pari Perm

Anadolu Efes’in Yeni Sezon Hazırlığı için Maç Programı

3 Eylül Cumartesi

18:00 Anadolu Efes – Bahçeşehir Koleji / TÜBAD Turnuvası / Sinan Erdem Spor Salonu

4 Eylül Pazar

Üçüncülük Maçı

Final Maçı

14 Eylül Çarşamba

17:30 Anadolu Efes – Enisey Krasnoyarsk / Gloria Sports Arena

16 Eylül Cuma

20:00 Anadolu Efes  – AS Monaco / Gloria Sports Arena

17 Eylül Cumartesi

20:00 Anadolu Efes – Parma Pari Perm / Gloria Sports Arena

20 Eylül Salı

Anadolu Efes – Umana Reyer Venezia / Palasport Taliercio

23 Eylül Cuma- 24 Eylül Cumartesi

Pavlos Giannakopoulos Turnuvası

Başarıların Takımı: Anadolu Efes

2021-22 EuroLeague sezonuna son noktayı koyan Anadolu Efes, önünde olan yeni sezona başarı ile girmek için çeşitli hazırlıklar ve çalışmalar yürütmekte. Hızlı bir şekilde kendisini olduğu yerden daha yükseğe taşımak ve rakiplerini alt etmek için yeni sezon hazırlıklarını gerçekleştirmektedir.

Anadolu Efes, Avrupa basketbolunun yıllardır görmüş olduğu önde gelen basket takımlarından bir tanesidir. Şampiyonlukları bakımından da ülkenin en fazla kupa kazanmış olan takımı olarak kendisini göstermektedir. Her sezonda takımdaki her bir oyuncusu ile iddialı kadrolar oluşturarak rakipleri ile kıyasıya rekabet içerisinde bulunuyor ve her daim zirveyi zorluyor. Son iki sezonunda büyük bir başarı göstererek elde etmiş olduğu zirvede kalıcı olması da büyük önem taşımaktadır. İlk başarısından sonra göstermiş olduğu ikinci başarısı ile herkese kalıcı olunabildiğini kanıtlamıştır. Şimdi de bu iki büyük başarı üzerine bir başarı daha ekleyerek üç büyük başarı elde ederek zirvedeki yerini sürdürmek var. Eğer sürdürebilirse bu bir ilk olarak tarihe kazınacak.

Anadolu Efes, alanında büyük başarılara imza atmış olan takımındaki her bir birey ile yeni sezona da hızlı bir şekilde en güzel şekilde hazırlanıyor. Kendilerine çizmiş oldukları yol haritası ile birlikte adım adım başarıya koşuyorlar. Ellerinde bulunan bu tarih yazma fırsatını en doğru şekilde değerlendirecek ve yeniden zirveye yerleşecek olan takım, tüm iddiası ile birlikte hedefine doğru yürümekte.