Anadolu Efes’in Rakibinden Açıklamalar

Bu sezon hem THY Euroleague’de hem de ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluklarını tekrarlamayı hedefleyen Anadolu Efes, Sırbistan’da oynanacak Dörtlü Final aşamasından bir kez daha başarıyla ayrılmayı istiyor. Dörtlü Final aşamasının ilk müsabakasında Olimpiakos ile karşı karşıya gelecek olan Lacivert Beyazlı temsilcimizle alakalı favori olduğunu belirten birçok otorite bulunurken, Türk basketbolseverlerin yakından tanıdığı isimlerden biri olan Kostas Sloukas’ın da takımın hakkını verdiğini belirtmek gerek.

Sloukas’ın Açıklamaları

Bu sezon hem THY Euroleague’de hem de ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde bir kez daha şampiyon olmayı hedefleyen Anadolu Efes, her iki alanda da hedefleri doğrultusunda başarıyla devam ediyor.

Bununla birlikte şampiyonluk meşakkatli bir yol ve Anadolu Efes’in de şampiyonluklar yaşayabilmesi adına geriye kalan zorlu maçlarını başarıyla tamamlaması gerekiyor. Sırbistan’da oynanacak Dörtlü Final aşamasında Yunanistan temsilcisi Olimpiakos ile karşı karşıya gelecek olan Lacivert Beyazlı ekipte bu maçın hazırlıkları da devam ediyor.

Aynı şekilde hem Anadolu Efes oyuncuları hem de Olimpiakos oyuncuları bu büyük eşleşmeyi yorumlamaya devam ediyorlar. Bir dönem Fenerbahçe Beko’da da forma giyen Kostas Sloukas da bu isimlerden birisi.

Yunan oyuncu kendisine sorulan sorulara dürüstlükle cevap verdi ve Anadolu Efes’in son şampiyon olduğunu hatırlattı. Ligin en güçlü ekiplerinden biriyle karşı karşıya geleceklerinin altını çizen Yunan oyuncu bununla birlikte kimseden çekinceleri olmadığını da ifade etti.

Kendisine o dönem çok daha büyük görünen takımlardan teklif gelmiş olmasına rağmen Olimpiakos’u tercih ettiğinin altını çizen başarılı oyuncu, Oli’nin de diğer takımlardan farkı olmayacak kadar güçlü olduğunu ve güce güç katmak adına bu formayı giydiğini belirtti.

9’da 7

Öte yandan Kostas Sloukas ile alakalı olarak bu sezon Türk takımlarının canını en çok yakan oyuncu olduğunu ifade etmek yanlış olmaz. Başarılı oyuncu normal sezonda hem Fenerbahçe Beko hem de Anadolu Efes’e rakip oldukları müsabakalarda inanılmaz işler çıkarmış ve takımına galibiyetleri getiren isim olmuştu.

Fenerbahçe Beko’da da oldukça iyi işler çıkartan Kostas Sloukas, bununla birlikte THY Euroleague’de Dörtlü Final aşamasının gedikli oyuncularından biri haline geldi. Son 9 sezonun 7’sinde farklı takımlarla Dörtlü Final heyecanı yaşayan başarılı oyuncunun gerçekten oldukça önemli bir isim olduğunu ve her an tehlike yaratabileceğini unutmamakta fayda var.

Dörtlü Final aşaması Ergin Ataman’ın da bahsettiği gib tamamen oyuncuların gününde olmasına kalan bir aşama ve bu bağlamda herkes Anadolu Efes’in rakiplerinden daha iyi olmasını temenni ediyor. Avrupa’nın en iyi takımlarının kaldığı ve seviye farkının artık neredeyse sıfırlandığı bu aşamada takımların tek avantajı oyuncularının gününde hissetmesi oluyor.

Anadolu Efes bu aşamalara üst üste kalmayı başararak başarının büyüğünü yaşadı ancak takımın bu başarıyı şampiyonlukla taçlandırması da oldukça mutluluk verici olur.