Anadolu Efes Real Madrid maç sonucu

Anadolu Efes Real Madrid maç sonucu . Turkish Airlinesnin Euroleague kapsamında olan maçında Anadolu Efes Real Madrid basketbol takımları karşı karşıya geldi. Oldukça önemli olan maç liderlik koltuğuna kimin oturacağına karar vermesinde rol oynayacaktı.  Anadolu Efes bu maçlardan önce yaptığı maçlarda 17 galibiyet almış ve  Turkish Airlines  Euroleague kapsamında olan maçlarda listede birinci sırada olan Anadolu efes idi. İkinci ise 13 galibiyet ile Real Madrid olmuştu. Liderlik için yapılan maçta ise Anadolu Efes 80 Real Madrid 75 skorla maçı bitirdiler. İspanya’da hiçbir maç kaybetmeyen Anadolu Efes bu maçı da kazanarak liderliği ele geçirdi. Oldukça heyecanlı başlayan maç izleyenler için güzel dakikalar oluşturdu. 

Anadolu Efes Real Madrid maç sonucu ve ayrıntıları  

Anadolu Efes Real Madrid maç sonucu, basketbol takımlarının yaptığı maçta her iki takımda çok iyi bir başlangıç yaptı. Topu ilk alan takım Real Madrid iyi bir ilerleme kaydetti. Anadolu Efes de bu ilerlemeyi karşılıksız bırakmayarak, ile kısmı berabere 20-20 skor yaparak bitirdiler. Ardından Anadolu Efes basketbol takımının yaptığı karşı ataklar ile maçın seyri küçükte olsa biraz değişti ve 23-20 olarak maçın seyri devam etti. Diğer kısımda ise Real Madrid 15 Anadolu Efes ise 16 yaparak yine Real Madrid küçük bir farkla geride kaldı.4. kısımda ise yine küçük bir fark ile Anadolu Efes öne geçti. Buna rağmen moralini bozmamaya. Çalışan karşı İspanyol takım Real Madrid ataklarından vazgeçmemesine rağmen Anadolu Efes ile baş edemediler ve mağlup oldular. 

Anadolu Efes minik bir fark, ile maçın 2. Kısımını tamamladı. Real Madrid bu maç ile birlikte toplamda Turkish Airlinesnin Euroleague da 6. mağlubiyetini aldı. Anadolu Efes ise Turkish Airlinesnin Euroleague 21. Haftasında 18. Galibiyetini alarak liderliğini korudu. 

Diğer maçlarda üst üste en değerli oyuncu seçilen Shane  Larkin bu oyunda başarısını gösterdi.  Anadolu Efes’in yıldızı Shane Larkin 32 sayıyla bu maça da damga vurdu .Anadolu Efes ile ilgili diğer makaleler için tıklayın.

Diğer basketbol takımları ilgili makaleleri okumak istiyorsanız tıklayın.

Anadolu Efes Real Madrid maç sonucu