Anadolu Efes İç ve Dış Transfer Çalışmalarına Başladı

2021 – 2022 sezonu; Anadolu Efes için hem iyi hem de kötü geçti diyebiliriz. Lacivert beyazlı takım; 2020 – 2021 sezonunun ardından bir kez daha THY Euroleague’de şampiyon oldu. Bir başka deyişle, ülkemize üst üste ikinci defa Avrupa şampiyonu olma gururunu yaşattı. Ancak, ING Basketbol Süper Ligi’nde istediği başarıya ulaşamadı. Normal sezonu ikinci sırada bitirdikten sonra yoğun fikstürün de etkisiyle zor anlar yaşadı. Bilhassa Galatasaray NEF ile oynanan yarı final serisinde bir Avrupa şampiyonundan beklenmeyecek kadar kötü performans gösterdi.

Anadolu Efes; Galatasaray NEF’i bir şekilde geçerek kendisini yeniden lig finalinde buldu. Finaldeki rakip tahmin edilebileceği üzere Fenerbahçe Beko oldu. Sarı lacivertli takım; Anadolu Efes’e kıyasla çok daha diriydi. Anadolu Efes oyuncularının yorgunlukları yüzlerinden okunuyordu. Lacivert beyazlı takım; tüm bu etmenlerin doğal bir sonucu olarak final serisini 3-1 kaybetti. Sonuç olarak, şampiyonluğu da Fenerbahçe Beko’ya kaptırdı.

Amath M’Baye Önümüzdeki Sezon Anadolu Efes Forması Giyecek

Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman; doymuşluk sendromuna yakalanan kadroda birtakım değişiklikler yapmak istiyor. Kulübün maddi açıdan herhangi bir sıkıntısının olmaması da Ataman’ın elini kolaylaştırıyor. Bu noktada, geçtiğimiz sezon ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’nın formasını giyen Amath M’Baye’nin Anadolu Efes yolunda olduğunu söyleyebiliriz.

Anadolu Efes Larkin

Anadolu Efes ile Krunoslav Simon’un yolları geçtiğimiz günlerde ayrılmıştı. 1985 doğumlu oyuncu; beş sezondan bu yana Anadolu Efes forması giyiyordu. Bu süreçte takımının başarısına büyük katkı sağladı. Hem kısa forvet hem de şutör guard pozisyonlarında oynayabilmesi ciddi bir avantaj idi.

Anadolu Efes; Krunoslav Simon’un yerini kısa sürede doldurdu. 1989 doğumlu Amath M’Baye; herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Anadolu Efes’in kadrosuna dahil olacak. 2.06 boyundaki Fransız oyuncu; geçtiğimiz sezon 15.1 sayı, 4.5 ribaunt ve 1.9 asist ortalamaları ile oynadı.

Vasilije Micic ile Yollar Ayrılabilir

Anadolu Efes’te bu yaz farklı şeyler yaşanabilir. Takdir edersiniz ki, lacivert beyazlı takımın en önemli oyuncularının başında Vasilije Micic geliyor. 1994 doğumlu point guard; Anadolu Efes’in hem ligdeki hem de Avrupa’daki başarılarına büyük katkı sağladı. Son iki THY Euroleague şampiyonluğunda Shane Larkin ile beraber en önemli pay sahibiydi.

Anadolu Efes Micic
VITORIA-GASTEIZ, SPAIN – MAY 17: Shane Larkin, #0 of Anadolu Efes Istanbul and Vasilije Micic, #22 of Anadolu Efes Istanbul celebrates at the end of 2019 Turkish Airlines EuroLeague Final Four Semifinal A game between Fenerbahce Beko Istanbul v Anadolu Efes Istanbul at Fernando Buesa Arena on May 17, 2019 in Vitoria-Gasteiz, Spain. (Photo by Luca Sgamellotti/Euroleague Basketball via Getty Images)

Vasilije Micic’in bu performansı NBA ekiplerinin de dikkatini çekti. Oyuncunun NBA hakları Oklahoma City Tunder’da bulunuyor. Ancak, oyuncu ile üç kulübün ilgilendiği söyleniyor. Chicago Bulls, Milwaukee Bucks ve Denver Nuggets; Micic’i kadrosuna katmak istiyor. Micic; geçtiğimiz sezonu 18.1 sayı, 2.3 ribaunt ve 4.7 asist istatistikleri ile tamamladı. Sırp basketbolcu; NBA’de oynamaya sıcak bakıyor.

Son olarak, lacivert beyazlı takımın Bryant Dunston ile yeni sözleşme imzaladığını belirtelim! 1986 doğumlu pivot; 2015 – 2016 sezonundan bu yana Anadolu Efes forması giyiyordu.