Anadolu Efes Final Serisine En İyi Şekilde Hazırlanıyor

ING Basketbol Süper Ligi’nde sezonun en heyecanlı kısmına geldik. Final serisi başlamak üzere! Yarı finalde Galatasaray NEF’i eleyen Anadolu Efes ile Darüşşafaka’yı eleyen Fenerbahçe Beko karşı karşıya gelecek. Seriyi kimin kazanacağını tahmin etmek bir hayli zor! Her iki takım da oldukça formda!

Anadolu Efes; yarı finalde Galatasaray NEF’i beş maçlık serinin ardından eledi. Üç maçı kazanırken iki maçtan da yenilgiyle ayrıldı. Sarı kırmızılı takım karşısında çok zor anlar yaşadı. Birkaç hafta önce THY Euroleague’de üst üste ikinci defa şampiyon olan Anadolu Efes; final serisini de kazanarak ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olmayı hedefliyor. Ancak, Fenerbahçe Beko da yabana atılacak bir takım değil! Gelin, final serisi öncesinde lacivert beyazlı takımın son durumuna bakalım!

Anadolu Efes Finale Nasıl Yükseldi?

Lacivert beyazlı takım için 2021 – 2022 sezonu son derece zordu. Bir önceki sezon hem ligde hem de THY Euroleague’de şampiyon olan Anadolu Efes; artık her rakibin ciddi bir şekilde hazırlandığı takım haline gelmişti. İstanbul temsilcisi; bilhassa THY Euroleague’e kötü bir başlangıç yaptı. Üst üste maçlar kaybetti. İlk sekize dahi giremeyeceği düşünülüyordu. Bunun yanı sıra, ligde de sürpriz sonuçlar aldı.

Anadolu Efes; sezonun ikinci yarısı ile beraber toparlandı. Üst üste galibiyetler alarak eski formundan bir şey kaybetmediğini gösterdi. Ligde ciddi bir sorun yaşamadı. En büyük rakibi olarak gösterilen Fenerbahçe Beko karşısında galibiyetler aldı. Sarı lacivertli takım ile hem ligde hem de THY Euroleague’de karşılaştı.

Anadolu Efes; normal sezonda ING Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nde 30 maçın 23’ünü kazanmasını bildi. Sadece yedi maçtan yenilgiyle ayrıldı. Rakip potaya 2 bin 699 sayı gönderirken kendi potasında 2 bin 405 sayı gördü. 30 maçta 53 puan topladı. Ligi lider Fenerbahçe Beko’nun ardından ikinci sırada tamamladı. Lacivert beyazlı takım; ligi ikinci sırada bitirmesinden mütevellit altıncı sıradaki Karşıyaka ile eşleşti. Çeyrek finaldeki üç maçın ikisini kazanarak yarı finale yükseldi.

Lacivert beyazlı takım; yarı finalde Galatasaray NEF ile eşleşti. Sarı kırmızılı takıma karşı oynadığı ilk maçı kaybetti. İkinci ve üçüncü maçı kazandı. Galatasaray NEF; dördüncü maçı kazanarak seride durumu 2-2’ye getirdi. Düğüm beşinci maçta çözülecekti. Anadolu Efes; bu maçı 27 sayı fark ile kazanarak finale çıktı.

Üç Maç Kazanan Takım Şampiyon Olacak

Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko serisinde üç maçı kazanan takımın 2021 – 2022 sezonu şampiyonu olacağını ifade edebiliriz. Serinin beş maça uzama ihtimali de bulunuyor. Basketbol severleri birbirinden heyecanlı ve çekişmeli maçlar bekliyor.

Anadolu Efes’in en büyük kozları Shane Larkin ve Vasilije Micic olacak. Her iki oyuncu da kritik anlarda ortaya koydukları oyun ile göz dolduruyorlar. Fenerbahçe Beko; her iki oyuncuya önlem almadığı takdirde şampiyonluğa veda edebilir.