ANADOLU EFES EZDİ GEÇTİ

ING Basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu iyi performans ile takdirleri toplamayı Başaran temsilcimiz Anadolu Efes sahasında konuk etmiş olduğu Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas’ı 27 sayı fark atarak 89-62’lik skorla mağlup etmeyi başarırken, başarılı temsilcimi Türk Hava Avrupa Ligi kapsamında ard arda 7. zaferini yaşamış oldu.

Türk Hava Avrupa Ligi kapsamında bir karşılaşma eksiği bulan temsilcimiz Anadolu Efes toplamda 18. galibiyetini alırken konuk ekip Zalgiris Kaunas, lig kapsamındaki 14. mağlubiyetini almış oldu. Yetenekli oyuncu DeShane Larkin karşılaşmada bulmuş olduğu 18 sayı ile mücadeledeki en skorer oyuncu olmayı başardı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

İNG Basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu iyi performans ile takdirleri toplamayı Başaran temsilcimiz parkeye Micic, Beaubois, Simon, Moerman ve Sertaç ilk 5’i ile çıkarken ilk basketler yetenekli oyuncu Beaubois’in ellerinden geldi.

Karşılaşmada dakikalar 2’yi gösterdiğinde temsilcimiz Anadolu Efes’in 5-4’lük üstünlüğü bulunuyordu. Harika bir ilk periyod geçirmiş olan başarılı temsilcimiz Anadolu Efes ilk çeyreği 26-12 üstün kapatmayı başardı.

İkinci Çeyreğe yetenekli oyuncu DeSahne Larkin ve Singleton’ın 3 sayılık atış çizgisinin gerisinden bulmuş olduğu sayılar ile başlamış olan Anadolu Efes karşılaşmada dakikalar 11’i gösterdiğinde farkı 20 sayıya kadar getirerek skoru 32-12 yaptı.

Yetenekli oyuncu Larkin’in atmış olduğu sayılar ile şaha kalkan temsilcimiz dakikalar 19’u gösterdiğinde skoru 46-25’e getirmişti. Harika bir ikinci çeyrek geçiren Anadolu efes soyunma odasına 19 sayı farkla 49-28 üstün gitmeyi başardı.

İKİNCİ DEVRE

Karşılaşmanın 3. periyodunda dengeli başlayan oyun sonrası tecrübeli baş antrenör Ergin Ataman’ın aldığı mola sonrası oyunun kontrol tekrar temsilcimize geçti ve dakikalar 23’ü gösterdiğinde skor 54-33’e geldi.

Yetenekli oyuncu Sertaç Şanlı ile boyalı alandan, tecrübeli oyuncu Deshane Larkin ile 3 sayılık atış çizgisinin gerisinden kazanılan sayılar ile karşılaşmanın 26. dakikasında 24 sayı fark atmış olan Anadolu Efes’in 64-40’lık üstünlüğü bulunuyordu.

Karşılaşmanın kalanında müthiş performansına devam eden temsilcimiz Anadolu Efes karşılaşmayı 27 sayı fark ile 89-62 kazanmayı başardı. Sinan Erdem Spor salonunda alınan galibiyetin ardından temsilcimiz ard arda 7. galibiyetini elde etmiş oldu.