Anadolu Efes Deplasmanda Güldü

ING Basketbol Süper Ligi’nin 9. Haftasının erteleme maçında Anadolu Efes, deplasmanda Empera Halı Gaziantep Basketbol’a konuk oldu.

İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Anadolu Efes, 68 – 60 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte baş antrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes, 14. maçında 14. galibiyetini alara namağlup yoluna devam etti.

Öte yandan baş antrenör Koray Çekici önderliğindeki Empera Halı Gaziantep Basketbol ise ING Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon 8. mağlubiyetini almış oldu.

İki takım arasında oynanan maçın en skorer isimleri Anadolu Efes’te attığı 27 sayı ile Micic, 15 sayı ile Dunston ve 11 sayı ile Beaubois olurken; Empera Halı Gaziantep Basketbol’da ise attığı 19 sayı ile Jaiteh, 15 sayı ile Lemar ve 12 sayı ile Kelly oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 9. Haftasının erteleme maçında Şahinbey Spor Salonu’nda Empera Halı Gaziantep Basketbol ile Anadolu Efes kozlarını paylaştı. İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Anadolu Efes, 68 – 60 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte baş antrenör Ergin Ataman yönetimindeki Anadolu Efes, 14. maçında 14. galibiyetini alara na mağlup yoluna devam etti.

Maçın ilk çeyreğine etkili başlayan Anadolu Efes, çeyrek boyunca üstünlüğünü sürdürerek birinci periyotu 18 – 9 önde tamamladı.

Maçın ikinci çeyreğinde de özellikle hücumdaki üstünlüğü sürdüren konuk ekip Anadou Efes, maçın ilk yarısını 35 – 24 önde kapattı. Maçın üçüncü çeyreğinde rakibine karşılık vermeye çalışan ev sahibi Empera Halı Gaziantep Basketbol, aradaki farkı eritmeye başladı.

Bu çeyrekte hücumda ve savunmada daha iyi olan Empera Halı Gaziantep Basketbol, yine de üçüncü çeyreği 43 – 48 geride bitirdi.

Maçın dördüncü ve son çeyreği son dakikalara kadar atılan karşılıklı basketlerle çekişmeli geçti. Son dakikalarda hücumda üstünlüğünü ortaya koyan konuk ekip Anadolu Efes, mücadeleden 68 – 60 galip ayrılmayı başardı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 9. Haftasının erteleme maçında Anadolu Efes, deplasmanda Empera Halı Gaziantep Basketbol’u 68 – 60 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Anadolu Efes’te Singleton 7, Micic 27, Dunston 15, Simon 2, Beaubois 11, Yiğitcan Saybir 2 ve Ahmet Buğrahan Tuncer 4 sayı atarken; Empera Halı Gaziantep Basketbol’da İsmail Cem Ulusoy 8, Jaiteh 19, Tomas 2, Lemar 15, Kelly 12 ve Muhammed Doğan Şenli 4 sayı attı.