Anadolu Efes Bahçeşehir Koleji’ni Zor da Olsa Mağlup Etti

Anadolu Efes için 2020 – 2021 sezonu rüya gibi geçmişti. Hem THY Euroleague’de hem de ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olan İstanbul temsilcisi; taraftarlarını mutlu etmişti. Ancak, lacivert beyazlı takım; bu sezona kötü başladı. Bilhassa THY Euroleague’de alınan yenilgiler can sıkıcıydı. Bir başka deyişle, Anadolu Efes’ın geçtiğimiz sezonki başarısına ulaşmasının bir hayli zor olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul temsilcisi; ING Basketbol Süper Ligi’nde iyi bir performans gösteriyor. 11. haftada Bahçeşehir Koleji ile karşılaştı. Herkes Anadolu Efes’in bu maçı rahat bir şekilde kazanmasını bekliyordu. Fakat, lacivert beyazlı takım; normal süresi 86-86 berabere tamamlanan mücadeleyi uzatmalarda 95-88 kazanmasını bildi. Gelin, Anadolu Efes’in galibiyetinin öne çıkan detaylarına yakından bakalım!

Anadolu Efes'ten Çekişmeli Mücadele

Anadolu Efes’ten Çekişmeli Mücadele

Anadolu Efes; saha ve seyirci avantajını da kullanarak rakibini rahat bir şekilde yenmek istiyordu. Fakat, Bahçeşehir Koleji’nin çabuk pes etmeye niyeti yoktu. Anadolu Efes; karşılaşmanın ilk periyodunu 20-18 önde kapattı. Her iki takım da hem savunmada hem de hücumda etkili performans sergiliyordu. Karşılaşmanın ikinci periyodu da dengeli geçti. Ancak, Anadolu Efes; kadro kalitesini ve tecrübesini de ortaya koyarak soyunma odasına 48-40 önde gitti.

Herkes Anadolu Efes’in ikinci yarıda farkı daha da açacağını düşünüyordu. Fakat, Bahçeşehir Koleji; üçüncü periyot ile beraber daha iyi bir oyun sergilemeye başladı. Karşılaşmanın üçüncü periyodu Anadolu Efes’in 68-67’lik üstünlüğüyle tamamlandı. Son periyotta her iki takımın da maçı koparmak adına çabaladığını söylemek mümkün! Fakat, normal süre 86-86 berabere tamamlandı.

Bu yüzden, uzatma bölümüne geçildi. Anadolu Efes; uzatma bölümünde tecrübesini konuşturarak rakibine kıyasla daha iyi bir oyun sergiledi. Sonuç olarak, lacivert beyazlı takım; zorlandığı bu maçı 95-88 kazanarak lig yarışına kaldığı yerden devam etti.

Maçın Yıldızı Micic Oldu

Maçın Yıldızı Micic Oldu

Anadolu Efes’te maçın en skorer ismi Micic oldu. Geçtiğimiz sezonki performansından uzak olduğu için eleştirilen Micic bilhassa son aylarda kendisini toparladı. Deneyimli oyuncu; 23 sayı kaydederek hem takımının hem de maçın en skorer ismi oldu. Anadolu Efes’te Micic dışında öne çıkan farklı isimler de vardı. Larkin 18 sayı kaydederek ben de buradayım dedi. Ayrıca, Pleiss attığı 11 sayı ile takımına en iyi şekilde katkı yapmaya çalıştı.

Bahçeşehir Koleji ise birçok oyuncusundan skor katkısı aldı. Smith 19 sayı kaydederek takımının en skorer ismi oldu. Ayrıca, Hall ve Jones; attıkları 17 sayı ile maçın önemli isimleri arasında yer almayı başardılar. Buna ek olarak, Berkay Candan’ın 13 sayılık performansı da dikkat çekiciydi. Ancak, Bahçeşehir Koleji maçta ciddi bir faul sorunu yaşadı. Oğuz Savaş, Berkay Candan ve Jones; beş faule ulaştıkları için oyundan çıkmak zorunda kaldılar.