ANADOLU EFES 2. KUPA’YI KAZANDI

Lacivert beyazlı Anadolu Efes takımı ING basketbol Süper Ligi 2020 ve 2021 yılının sezonunun şampiyonu oldu. ING basketbol Süper Ligi play off karşılaşmalarında rakibi Fenerbahçe Beko karşısında üç maçta da dayanan ve seriyi 3-0 bir hale getiren Anadolu Efes kupayı oldukça başarılı bir şekilde kazandı.

İlk çeyrekte Fenerbahçe Beko 25, Andolu Efes 21 şeklinde başladı ve maç sonucu ise 66 Fenerbahçe Beko ve 93 Anadolu Efes şeklinde tamamlandı.

ANADOLU EFES KUPALARIN SAHİBİ

Lacivert beyazlı köklü basketbol takımı Anadolu Efes Almanya’dan Avrupa’nın en büyük basketbol takımı ünvanını alarak döndükten sonra Fenerbahçe Beko ile play-off karşılaşmalarına çıktı. Fenerbahçe Beko karşısında oynadı üç maçı da kazanan Anadolu Efes seriyi uzatmalara gitmeden üç maçı da kazanarak rakibi Fenerbahçe Beko izin vermeden galibiyetle ayrıldı ve kupanın sahibi oldu.

Deplasmanda sahaya çıkan Anadolu Efes rakibinin sahasında en iyi performansını sergile de. İlk çeyrekte Fenerbahçe Beko ne kadar baskın oynamış olsa da Anadolu Efes son çeyrekte doğru baskısını artırdı ve rakibine izin vermeden sayıları peş peşe aldı. Anadolu Efes’te özellikle Doğuş Balbay mükemmel asistleri ile takımın aranan yıldız oldu.

Deplasmanda oynadığı maçı kazanarak şampiyonluğu elde eden Anadolu Efes bu sezon iki kupayı da kazandı. Geçen yıl hem yarım bıraktığı büyük dörtlü finalinde kupasız bir şekilde dönen Anadolu Efes yine aynı şekilde ING basketbol Süper Ligi’nde de finalde maçı kazanamamıştı.

Anadolu Efes bu sezon oldukça başarılı başarısına başarı katarak kupaları kazandı. 1979, 1983, 1984, 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009 ve 2019 ve 2021 yılında da kupaları kazanan Anadolu Efes kendi müzesine en yeni kupasını dün akşam götürdü.  Anadolu Efes bu sene de dahil olmak üzere 15. Kez kupayı kazanmış oldu.

ANADOLU EFES’TE ÖNE ÇIKAN OYUNCULAR

Lacivert beyazlı Anadolu Efes takımında özellikle Anadolu Efes için final maçı olan serinin üçüncü maçında öne çıkan bazı oyuncular oldu. Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı, Micic, Buğrahan Tuncer ve Beaubois gibi isimler oldukça ön planda yer aldı.