ANADOLU EFES 1 SAYI FARKLA MAĞLUP OLDU

THY Euroleague’in 30. haftasında, Anadolu Efes Bayern Munich’e konuk oldu. Kritik karşılaşmanın galibi ise sadece 1 sayı farkla Bayern Munich oldu. Anadolu Efes 80-79’luk skor ile deplasmandan mağlubiyetle ayrıldı. Bu sonuçla birlikte temsilcimiz 8 maçlık galibiyet serisine de son vermiş oldu. Öte yandan bu önemli müsabakada Anadolu Efes’in en skorer ismi, 19 sayı üreten Vasilije Micic oldu.

THY Euroleague’in 30. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes deplasmanda Bayern Munich’e 80–79 yenildi. 8 maçlık galibiyet serisine de son veren Anadolu Efes, ligde 49 puanla 3. sıraya yerleşti. Lacivert beyazlı takım Vasilije Micic, Rodrigue Beaubois, Adrien Moerman, Krunoslav Simon ve Sertaç Şanlı beşlisiyle sahaya çıktı.

İlk periyoda Rodrigue Beaubois ve Sertaç Şanlı’nın ürettiği sayılarla başlayan Anadolu Efes, savunma hattında da rakibine pozisyon yaratma şansı bırakmadı. Fakat Bayern Munich, oyuncusu Vladimir Lucic önderliğinde 6-0’lık bir seri yakaladı.

Baskın bir oyun sergilemeye başlayan rakibine karşı oyunu dengelemeye çalışan temsilcimiz ise skor yapmaya devam etti ve ilk periyodu 23–18 önde tamamlamayı başardı. Lacivert beyazlı ekip, ikinci periyoda Shane Larkin liderliğinde önde başladı.

Vladimir Micic’in de ürettiği skorlarla farkı çift hanelere çıkaran Anadolu Efes, bir süre sonra etkili bir oyun gösterememeye başladı ve Alman ekip, Paul Zipser yardımıyla aradaki sayı farkını tek hanelere indirdi.

Temsilcimiz yine de soyunma odasına 46-37’lik skorla önde gitti. İkinci yarıda ise Bayern Munich’in oyunu iyice sertleşti. Üçüncü periyoda 7-0’lık seri ile başlayan Alman ekibi, etkili bir hücum performansı göstererek aradaki sayı farkını kapatmayı başardı.

Anadolu Efes savunmada boşluklar yaratırken, Bayern Munich tam tersine bu bölgede sertlik derecesini daha da arttırdı. Bu baskın oyun karakterini üçüncü periyot boyunca sürdüren Alman ekibi, bir ara öne geçti. Fakat zihinsel anlamda hala oyunun hakimi olduğunu hatırlatan Anadolu Efes, 8-0’lık bir seri yakaladı ve final periyoduna 63-59 önde girdi.

SON SANİYELERDE MÜCADELENİN SONUCU BELİRLENDİ

Final periyodunda her iki taraf da baskın bir oyun sergiledi ve mücadele bir süre beraberlik skoruyla devam etti. Ancak 73-73’lük eşitlikten sonra, Bayern Munich atak yaparak son 2 dakikada skoru 77–73 yaptı. Lacivert beyazlılar ise bu skora Sertaç Şanlı’nın bulduğu sayılarla karşılık verdi ama son saniyelerde Shane Larkin’in atışı bloklanınca Anadolu Efes parkeden 80-79 mağlup ayrıldı.

ERGİN ATAMAN MAÇ SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

THY Euroleague’in 30. haftasında konuk olduğu Bayern Munich’e 80–79 mağlup olan Anadolu Efes’in tecrübeli koçu Ergin Ataman, kritik müsabaka sonrası açıklama yaptı. Ataman konuşmasında Alman ekibi tebrik ettiğini, maçta ilk defa 15 top kaybı yaşadıklarını, bire bir de adam değişmelerinde hata yaptıklarını, dördüncü periyotta topu boyalı çevirmekte zorlandıklarını, Bayern Munich’in Anadolu Efes’in hatalarını iyi kullanmayı başardığını ve takım olarak iyi oynamadıklarını dile getirdi.