TOFAŞ Cruz’u Manisa’ya Gönderdi

Geride kalan sezonda ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde büyük bir hayal kırıklığına uğrayan TOFAŞ Basketbol, gelecek sezona yönelik kadro yapılandırma çalışmalarına son sürat devam ediyor. Yeşil Mavili takımda kadroya eklenen isimler kadar kadrodan ayrılan isimler de önem arz ediyor. Bu bağlamda Tyler Ennis’i kadrosunda tutmak isteyen ve oyuncusuyla 1 yıllık sözleşme yenileyen Bursa temsilcisi, Pako Cruz ile yollarını ayırdı. Meksikalı oyuncunun yeni durağıysa Manisa Büyükşehir Belediyespor oldu.

Yollarımız Ayrılıyor

ING Basketbol Süper Ligi’nin yeni ekiplerinden Manisa Büyükşehir Belediyespor’da yeni sezon öncesinde transfer çalışmaları devam ediyor. Yeni sezonda iddialı bir takımla ligde kalmak isteyen Manisa Büyükşehir Belediyespor, kısa rotasyonuna önemli bir takviye yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor geçtiğimiz sezon TOFAŞ forması giyen Pako Cruz’u kadrosuna kattığını açıkladı. Manisa BBSK tecrübeli oyuncu ile yıllık anlaşmaya vardığını açıkladı.

TOFAŞ’ın yeni sezonda kadrosuna düşünmediği başarılı oyuncu geçen sene de önemli katkılar sağlamıştı. Pako Cruz geçtiğimiz sezon TOFAŞ formasıyla ligde 24 maçta görev alırken 12.9 sayı – 2.7 ribaund – 4.0 asist ortalamalarına imza atmıştı. Bir önceki sezon ise Afyon Belediyesi forması giyen tecrübeli oyuncu, 19.6 sayı – 3.8 ribaund – 5.5 asist ortalamalarıyla oynamıştı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor ise daha önce kadrosunu Yiğit Baran Sarıkaya, John Roberson, Ogün Sevinç, Ata Kahraman ve Evan Bruinsma ile güçlendirmişti.

Hatırlanacağı üzere bir diğer yeni ekip Petkimspor da sezon başındaki ilk transferlerinden birini TOFAŞ Basketbol’un oyuncusu Jeremy Simmons’u transfer ederek yapmıştı. 

Jeremy Simmons geçtiğimiz sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 30 maçta görev alırken 9.1 sayı – 5.1 ribaund ve 1.2 asist ortalamalarına imza atmıştı. Tecrübeli oyuncu Basketball CL’de ise 9.3 sayı – 6.2 ribaund ve 1.5 asist ortalamalarına imza atmıştı.

Hedef Belli

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynayacak olan TOFAŞ’ta yeni sezon öncesinde çalışmalar sürüyor. Başantrenörlük görevine Dimitris Priftis’i getiren TOFAŞ kısa rotasyonu için hedefini belirledi.

Eurohoops kaynaklarının edindiği bilgiye göre; TOFAŞ geçtiğimiz sezon AEK forması giyen Braian Angola’yı istiyor. Dimitris Priftis kısa rotasyonu için Braian Angola’yı hedef olarak belirledi.

28 yaşında oyuncu geçtiğimiz sezon AEK’de 12.1 sayı – 3.8 ribaund ve 2.7 asist ortalamalarına imza atmıştı. TOFAŞ  daha önce kadrosunu Rob Gray ile kadrosunu güçlendirmişti.

Bursa temsilcisi kısa süre sonra resmi maçlar adına parkeye çıkmaya başlayacak. Bu noktada Priftis gibi bir çalıştırıcının gelmiş olmasının, onun istekleriyle kurulan kadronun yarattığı sevincin de bir enerji oluşturduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

TOFAŞ Basketbol geçen sezon Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde iyi işler çıkardıysa da ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde hele ki Bursaspor’un fırtına gibi geçtiği bir sezonda Play-Off başarısı gösteremediği için ciddi bir hayal kırıklığı yaşamış ve koçuyla yollarını ayırmıştı.