Frutti Extra Bursaspor Joventut Badalona Karşısında Kazanmasını Bildi

EuroCup A Grubu ikinci haftasında Frutti Extra Bursaspor, İspanyol ekibi Joventut Badalona’yı Bursa’da konuk etti. Frutti Extra Bursaspor, Joventut Badalona 81-72 mağlup ederek kupaya 2’de 2 ile başladı. Temsilcimiz ilk hafta mücadelesinde Cedevita Ljubljana’yı deplasmanda mağlup etmeyi başarmıştı.

Frutti Extra Bursaspor İlk Yarıyı Önde Tamamladı

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Ante Tomic ve Andres Feliz ile etkili olan Joventut Badalona, ilk 6 dakikalık bölümde 17-12’lik üstünlük yakaladı. Son dört dakikalık bölümde ise daha etkili olan taraf temsilcimiz oldu. Derek Needham ve Onuralp Bitim ikilisiyle hücumda rakibine karşılık veren Frutti Extra Bursaspor, geriden gelerek çeyreği 23-22 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte savunmada daha sağlam duran bir Bursaspor vardı. Savunmadaki sertliği arttırarak rakibini top kayıplarına zorlayan yeşil beyazlı ekip, Dudzinski ve Onuralp Bitim‘in sayılarıyla ilk yarıda son beş dakikaya girilirken farkı çift hanelere taşıdı. Kalan dakikalarda oyuna hakim bir görüntü sergileyen temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, ilk devreyi 47-39 önde tamamlayan taraf oldu.

Frutti Extra Bursaspor Farkı Korumayı Başardı

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor oldu. Derek Needham ve Anthony Clemmons’un sayılarıyla ikinci yarının ilk üç dakikası geçilirken fark 12 sayıya yükseldi. 53-41’den sonra Frutti Extra Bursaspor’un baskılı oyununa karşı Ante Tomic ve Kyle Guy ikilisini etkili kullanan Joventut Badalona farkı eritmeyi başarsa da final periyoduna Frutti Extra Bursaspor’un 61-56 üstünlüğüyle gidildi.

Son periyot ise büyük çekişmeye sahne oldu. 4. Periyoda Ante Tomic ve Joel Parra ile etkili başlayan İspanya temsilcisi, ilk iki dakikada 7-0’lık bir seri yakalayarak skoru lehine çevirdi ve 61-62 öne geçti. Bu dakikadan sonra savunmadaki sertliklerin arttığı çeyrekte, iki takım da birbirine üstünlük kurmaya çalışırken son 3 dakikaya Frutti Extra Bursaspor’un 70-68 üstünlüğüyle gidildi. Taraftarın desteğini arkasına alarak hücumda ve savunmada ritim bulan Frutti Extra Bursaspor, Derek Needham ve Ahmet Düverioğlu’nun 6 sayılık skor katkısıyla bitime 2 dakika kala farkı 6 sayıya yükselterek 76-70 öne geçti. Bu bölümde İspanyol ekibi Joventut Badalona mola almak zorunda kaldı. Moladan konuk ekip istediği gibi dönemeyince Bursa ekibi iyi oyunu sürdürdü ve seyirci desteğini de arkasına alarak parkeden 81-72 galip ayrılmayı bildi.

Frutti Extra Bursaspor: 81 – Joventut Badalona: 72

Salon: TOFAŞ
Hakemler: Milan Nedovic (Slovenya), Josip Radojkovic (Hırvatistan), Marko Juras (Sırbistan)
Frutti Extra Bursaspor: Needham 24, Onuralp Bitim 18, Dudzinski 3, Ahmet Düverioğlu 14, Clemmons 4, Tarık Sezgun, Yiğitcan Saybir 11, Ömer Utku Al 7
Joventut Badalona: Busquets 5, Ribas 2, Ellenson 4, Feliz 7, Tomic 16, Guy 15, Ventura, Vives 2, Jones 12, Birgander, Parra 9