Frutti Extra Bursaspor İtalyan Rakibini Mağlup Etmeyi Başardı

Bursa Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi! Sanayi şehri olarak da bilinen Bursa geçmişten bu yana çok başarılı sporcular yetiştiriyor. Bilhassa Balkan göçmeni nüfusunun fazla olması sayesinde bu şehirde basketbol ve voleybolda başarılı olan çok sayıda sporcunun varlığına rastlanıyor.

Bursa’yı basketbolda temsil eden kulüplerden birisi de Frutti Extra Bursaspor! Gelin, bu takımın Avrupa maçında yaptıklarına bir göz atalım!

Bursaspor Rakibine Ciddi Bir Üstünlük Kurdu

Bursaspor bu sezon ülkemizi 7Days Euro Cup’ta temsil ediyor. Temsilcimiz normal sezonun son maçında İtalya’nın Germani Brescia takımı ile karşı karşıya geldi. Tofaş Salonu’nda oynanan maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Bursaspor idi. Temsilcimiz saha ve seyirci avantajını da kullanarak bu maçı kazanmayı ve normal sezonu iyi bir yerde tamamlamayı hedefliyordu.

İtalyan takımı ilk periyotta daha iyi olan taraftı. Hücumda zorlanan Bursaspor rakibine kolay şut imkanı veriyordu. Temsilcimiz sonlara doğru toparlansa da ilk periyodun galibi Germani Brescia oldu. Bursaspor ikinci periyotta tabiri caizse şov yaptı. Hem hücumda hem de defansta rakibine göz açtırmayan Bursaspor soyunma odasına 40-30 önde gitmeyi başardı.

Üçüncü periyotta değişen bir şey yoktu. Bursaspor istikrarlı bir şekilde iyi oynuyordu. Arkasına taraftarını da almıştı. Germani Brescia ise Bursaspor’un etkili oyununa karşılık veremiyordu. Üçüncü periyodun galibi 68-56’lık skorla Bursaspor oldu. Temsilcimiz dördüncü periyotta da iyi oynadı. Rakibine kesinlikle göz açtırmıyordu. Sonuç olarak, zor geçmesi beklenen bu maçı kazanan taraf 86-76’lık skorla Bursaspor oldu.

Onuralp Bitim Bursaspor’un En Skorer İsmi Oldu

Frutti Extra Bursaspor’u bu sezon taşıyan isimlerin başında Onuralp Bitim geliyor. 1999 doğumlu oyuncu yakın zamanda milli takımın da değişmez ismi olacak gibi duruyor. 24 yaşındaki oyuncu Germani Brescia ile oynanan maçta rakip potaya 24 sayı gönderdi. Bursaspor’un en skorer ismi oldu. Onuralp Bitim dışında Needham 18, Clemmons 17 ve Dudzinski 15 sayı atan isimler oldular.

Germani Brescia’da öne çıkan isim Massinburg oldu. 25 sayı atan oyuncunun katkısı galibiyete yetmedi.

Euro Cup’ta Normal Sezon Tamamlandı

Türkiye’yi bu sezon 7Days Euro Cup’ta yalnızca Frutti Extra Bursaspor temsil ediyor. Yeşil beyazlı takım dişine göre rakipler ile eşleşti. Grupta on takım bulunuyordu. Herkes, Bursaspor’un bu gruptan en kötü ihtimalle beşinci olarak çıkacağını düşünüyordu. Ancak, işler pek yolunda gitmedi. Frutti Extra Bursaspor bu sezon Euro Cup’ta 18 maç yaptı. Bu maçların sekizini kazandı. On maçtan yenilgiyle ayrılarak taraftarlarını üzdü. 1520 sayı atıp 1526 sayı yedi. Eksi altı averaja sahip oldu.

Sonuç olarak, normal sezonu sekizinci sırada tamamladı. Frutti Extra Bursaspor çeyrek finalde mücadele edecek. Temsilcimizin son maçta yendiği Germani Brescia ise grubu yedinci sırada tamamladı.