Frutti Extra Bursaspor İlk Mağlubiyetini Aldı

Temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, Eurocup üçüncü hafta maçında Ukrayna ekibi Prometey’e 90-84 kaybetti. Bursaspor bu sonuç ile Eurocup’ta üçüncü maçlar sonunda ilk yenilgisini aldı.

İlk Devrede Prometey Üstünlüğü

Karşılaşmaya boyalı alanda Ahmet Düverioğlu’nu aktif kullanarak başlayan Frutti Extra Bursaspor, Ürdünlü uzundan gelen üst üste 5 sayıyla ilk bölümü önde geçti. Savunmadaki sertliğiyle rakibine kolay sayı şansı tanımayan Bursaspor, Anthony Clemmons ile Derek Needham’ın devreye girmesiyle skorda durumu 5-13’e getirdi ve rakibine molayı aldırdı.

Mola çıkışında DJ Stephens’ın üst üste smaçlarıyla reaksiyon veren Prometey, üzerine Dustin Hogue’un serbest atışlarıyla farkı 4’e indirdi. Devamında Ahmet Düverioğlu’nun basketine üst üste dış atışlarla yanıt veren ev sahibi, skoru 17-17’de dengeledi ve maçta Bursaspor molasına gidildi. Mola çıkışında Issuf Sanon’la turnike isabeti bulan Prometey, üstünlüğü ele geçirdi. Son bölümde savunmasıyla temsilcimize kolay sayı şansı tanımayan ev sahibi, ilk çeyreği 23-21 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Onuralp Bitim ve Derek Needham’ın üçlükleriyle başlayan Bursaspor, 25-27’yle üstünlüğü rakibinden geri aldı. Temsilcimize Issuf Sanon ve DJ Kennedy’le yanıt veren ev sahibi, maçta yeniden öne geçti ve koç Dusan Alimpijevic oyuna bir kez daha molayla müdahale etti. Mola çıkışında her iki takım da sert savunmalarıyla öne çıkarken Bursaspor, Anthony Clemmons’la skoru 33-33’te dengeledi. Karşılık olarak DJ Stephens ve DJ Kennedy’le 4-0’lık bir seri yakalayan Prometey, öne geçerek farkı 4’e çıkardı. Son bölümde de etkili performansını sürdüren ev sahibi, soyunma odasına 42-39 üstün gitti

Prometey Hata Yapmadı

Mücadelenin ikinci yarısına etkili başlayan ev sahibi, DJ Stephens’ın önderliğinde gelen 4-0’lık seriyle farkı 7’ye çıkardı. Bu bölümde Derek Needham’ın 4. faulünü alarak kenara gelmesiyle Bursaspor, rakibin agresif savunmasına karşı üretimi sağlamakta zorlandı. Üzerine maçtaki 2. sportmenlik dışı faulünü alan Ahmet Düverioğlu, 3. çeyreğin bitimine 6 dakika kala oyundan diskalifiye edildi.

Devamında 4-0’lık bir seri yakalayan ev sahibi, skoru 54-43’e getirerek maçta ilk kez farkı çift hanelere çıkardı. Anthony Clemmons ve Onuralp Bitim’in sayılarıyla reaksiyon vermeye çalışan temsilcimiz, üzerine bir de Yiğitcan Saybir’in üçlüğüyle farkı 7’ye indirdi. Ev sahibinin molasının ardından Yiğitcan’la bir basket daha üreten Bursaspor, skoru 61-56’ya getirdi. Son bölümde Ömer Utku Al’ın üçlüğüyle 7’ye çıkan farkı 4’e indiren temsilcimiz, son hücumu savunamadı ve üçüncü çeyrek 68-62 sona erdi.

Maçın final periyoduna Onuralp Bitim ve Dave Dudzinski’nin sayılarıyla başlayan Bursaspor, Gian Clawell’in üçlüğüne engel olamasa da fark 5’e indi. Devamında Clawell’in basket faulünü durduramayan temsilcimiz, Yiğitcan Saybir’in basket faulüyle maçın içerisinde kaldı. Yine de Gian Clawell’i savunmakta çok zorlanan Bursaspor, skorun 77-68’e gelmesine de engel olamadı. Üzerine yine Clawell’le ev sahibi ekip, farkı yeniden çift hanelere çekti.  Son bölümde Derek Needham’ın üçlükleriyle farkı tek hanelere çekse de Bursaspor, sahadan 90-84 mağlubiyetle ayrıldı.