Frutti Extra Bursaspor Eurocup Sezonunu Galibiyetle Açtı

Geçtiğimiz sezon tarihinde ilk kez mücadele ettiği Eurocup’ta finale çıkma başarısı gösteren Frutti Extra Bursapor, yeni sezonu Ljubljana deplasmanında açtı. Arena Stocize’De Cedevita Olimpija’nın konuğu olan temsilcimiz rakibini 73-81’lik skorla geçerek ilk maçında galip gelmiş oldu.

Düşük Skorlu Bir İlk Yarı Oynandı

Eurocup’un ilk haftasında bu sezon oynadığı karşılaşmalarda hiç mağlubiyet almayan ikim takım Cedevita Olimpija ve temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, Arena Stocize’de karşı karşıya geldi. Frutti Extra Bursaspor, geçtiğimiz sezon Eurocup’taki final yürüyüşünde Cedevita Olimpija ile yarı finalde karşı karşıya gelmişti. Cedevita’nın son saniyede attığı üçlüğün geçerli sayılmaması sonucu temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, Eurocup’ta finale çıkan taraf oldu. Bu açıdan rövanş niteliği de taşıyan karşılaşmaya temsilcimiz Frutti Extra Bursapor daha iyi başlayan taraf oldu.

Ev sahibi ekibin şutlarında isabet bulamaması ve temsilcimiz hızlı hücumlarla elde ettiği sayılarla maça 5-9 Frutti Extra Bursaspor önde başladı. Ancak daha sonra temsilcimiz Onuralp Bitim ve Yiğitcan Saybir ile üst üste hatalar yapması hücumda tıkanmasına neden oldu. Bu bölümde Yogi Ferrel ve Edo Muric ile sayılar bulan ev sahibi ekip sonucu eşitledi. Ancak ilk çeyrekte son basket temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor’dan geldi ve skor 13-15 oldu. Bursaspor ikinci çeyreğe Zach Auguste ve Derek Needham’dan bulduğu 5 sayı ile başladı. Ancak ilerleyen bölümde ev sahibi Aaron Harrison’dan üç sayı isabeti ve Alen Omic’ten iki sayılık bir basket bulunca oyuna yeniden ortak oldu.

Çeyreğin son bölümüne doğru üstünlük yine temsilcimiz Frutti Extra Bursapor’a geçti. Onuralp’in bu bölümde oyuna dahil olması ve savunma performansının yukarı çıkması bitime 7 saniye kala 6 sayılık Frutti Extra Bursapor üstünlüğü olarak skorboard’a yansıdı. Ancak ilk yarının son topunda Aaron Harrison, Yiğitcan Saybir’in savunmasına rağmen üç sayılık isabeti buldu ve farkı üçe indirdi. Bu basketle birlikte soyunma odasına 31-34’lük Frutti Extra Bursaspor üstünlüğü ile girildi.

Frutti Extra Bursaspor Maçın Son Bölümünde Farkı Açtı

İlk yarıda düşük skorda kalan her iki takımda üçüncü çeyrekte ritmini buldu ve 21-24 gibi aslında olması beklenen bir skor sahaya yansıdı. Son çeyreğe 52-58 önde giren temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, Clemmons ve Yiğitcan Saybir’den üst üste isabetler bularak çeyreğe farkı koruyarak girse de ev sahibinde Alen Omic’ten gelen boyalı alan sayıları farkın erimesine neden oldu. Ancak son bölümde hem iyi savunma yapan hem de Clemmons ile kritik isabetler bulan Bursaspor farkı açtı ve parkeden galibiyetle ayrılmayı başardı.

Temsilcimizde Clemmons 21 sayı ile en skorer isim olurken Yiğitcan Saybir 19, Onuralp Bitim ise 16 sayı kaydederek galibiyete yardımcı oldu. Ev sahibi ekipte ise Yogi Ferrel’ın 12 sayı, 7 asistlik performansı galibiyete yeterli olmadı.