Fenerbahçe Beko’nun Türkiye Kupası’ndaki Rakibi Belli Oldu

Erkek Basketbol 2022-2023 sezonunda Bitci Erkekler Türkiye Kupası çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Bu doğrultuda kupanın favorilerinden Fenerbahçe Beko’nun rakibi Frutti Extra Bursaspor takımı oldu. Kupada çeyrek final mücadeleleri 14 ya da 15 Şubat 2023 tarihlerinde tek maç üzerinden oynanacak ve çeyrek final müsabakalarından sonra, yarı finale çıkan takımlar, Dörtlü Final turnuvası için Konya’da toplanacak ve kupaya uzanmaya çalışacak.

Bitci Erkekler Türkiye Kupası kura çekimi, dün öğlen saatlerinde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlendi. Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmalar baz alınarak, ilk 8 sırayı alma başarısı gösteren Fenerbahçe Beko, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka, Anadolu Efes, Frutti Extra Bursaspor, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka ve Galatasaray Nef takımları Bitci Türkiye Kupası’nda boy gösterme hakkına sahip oldu. Buna göre ligin ilk yarısını ilk 4 takım içerisinde bitiren takımlar (Fenerbahçe Beko, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka ve Anadolu Efes) ile ikinci 4 içerisinde yer alan takımlar (Frutti Extra Bursaspor, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka ve Galatasaray Nef) 2 ayrı torbaya ayrılmış oldu ve bu eşleşmeler ile ev sahibi avantajı kura çekimi ile düzenlendi.

Çeyrek finalin ardından Yarı finalde Frutti Extra Bursaspor – Fenerbahçe Beko eşleşmesinin galibi, Bahçeşehir Koleji – Anadolu Efes eşleşmesinin kazananı ile mücadele etmeye hak kazanırken, diğer eşleşmede ise Galatasaray Nef – Türk Telekom maçının kazananı ile Pınar Karşıyaka – Darüşşafaka eşleşmesinden turu geçecek olan takım Yarı Finalde karşı karşıya gelecek.

İçindekiler
  1. Çeyrek Final Ve Dörtlü Final Eşleşmeleri Şu Şekilde;
  2. Fenerbahçe Beko’nun Bu Haftaki Rakipleri

Çeyrek Final Ve Dörtlü Final Eşleşmeleri Şu Şekilde;

Bitci Erkekler Türkiye Kupası Çeyrek Final eşleşmeleri;

  • Frutti Extra Bursaspor – Fenerbahçe Beko
  • Galatasaray Nef – Türk Telekom
  • Pınar Karşıyaka – Darüşşafaka
  • Bahçeşehir Koleji – Anadolu Efes

Bu eşleşmelerin ardından Yarı Final karşılaşmaları ise;

  • (Frutti Extra Bursaspor – Fenerbahçe Beko) eşleşme galibi ile (Bahçeşehir Koleji – Anadolu Efes) eşleşme galibi,
  • (Galatasaray Nef – Türk Telekom) eşleşme galibi ilei (Pınar Karşıyaka – Darüşşafaka) eşleşme galibi.

Fenerbahçe Beko’nun Bu Haftaki Rakipleri

Turkish Airlines Euroleague ve Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde yoluna emin adımlarla devam eden Fenerbahçe Beko, her iki kulvarda da zirveye oynuyor. Hem ligde hem de Avrupa’da sezonun ilk bölümünde zirvede bulunan sarı lacivertliler, Aralık ayı içerisinde yaşanan sakatlıklar nedeniyle Euroleague’de 5 maç üst üste, ligde ise 2 maç üst üste kaybederek zirveden kopmuştu.

Ancak Sakat oyuncuların düzelmesiyle birlikte tekrar kazanma formuna kavuşan Dimitris Itoudis’in öğrencileri, ligde 5 maçlık bir galibiyet serisi elde ederek tekrar liderlik koltuğunu kaptı. THY Euroleague’de ise 3 maçtır kazanan sarı lacivertliler 3. sırada yer alsa da zirve ile aynı puana sahip. Eurolaegue’de Fenerbahçe Beko, 21. hafta maçında Perşembe gecesi ASVEL’in konuğu olacak. Ligde ise Cumartesi günü ONVO Büyükçekmece takımını konuk edecek.