Fenerbahçe Beko Zorlu Karşılaşmada Kazanmasını Bildi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Lig’inin 2. Haftasının son karşılaşmasında Onvo Büyükçekmece, Gazanfer Bilge Spor Salonunda güçlü rakibi Fenerbahçe Beko’yu konuk etti. Maç sonuna kadar kıran kırana bir mücadeleye sahne olan karşılaşmayı Fenerbahçe Beko 80-85 kazanarak lige 2’de 2 ile başlamış oldu.

İlk Yarı Fenerbahçe Beko’nun Üstünlüğüyle Geçildi

Mücadelenin ilk bölümünde konuk ekip Fenerbahçe Beko; Marko Guduric, Şehmus Hazer, Jonathan Motley ve Scottie Wilbekin ile arka arkaya sayılar bularak rakibine üstünlük sağladı. İlk beş dakikalık bu bölüm 15-7 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile geçildi. Skorer ismi Scottie Wilbekin’in iyi oyununu sürdürmesiyle Fenerbahçe Beko’da skordaki üstünlüğünü sürdürmeye devam etti ve bir ara 11 sayılık fark yakaladığı ilk periyodu, 25-17 önde bitiren taraf oldu.

İkinci periyotta ise ev sahibi ekip Onvo Büyükçekmece; Jordon Crawford, Earl Rivers ve Can Maxim Mutaf’la bulduğu sayılarla farkı eritmeye başladı. İlk yarının bitimine 5 dakika kala Onvo Büyükçekmece, farkı 2 sayıya kadar düşürmeyi başardı. Son bölümü karşılıklı sayılarla geçen ve büyük bir rekabete sahne olan ikinci çeyrekte Fenerbahçe Beko üstünlüğü elinde tutmayı başardı ve periyot skorunda 21-17 geride olmasına karşın soyunma odasına 38-42’lik üstünlük ile giren taraf oldu.

Fenerbahçe Beko Son Bölümde Kazandı

Maçın üçüncü periyoduna etkili başlayan taraf Onvo Büyükçekmece Basketbol oldu. Skorerleri Jordon Crawford ve Can Maxim Mutaf‘tan bulduğu sayılarla, üçüncü periyodun hemen başında mücadelede öne geçmeyi başardı. Rakibinin 1 sayıyla gerisine düştüğü bölümde Fenerbahçe Beko oyuna yeniden ağırlığını koyan taraf oldu. Çekişmeli geçen sonraki bölümde Marko Guduric ve Carsen Edwards’ın üçlükleri Fenerbahçe Beko’yu yeniden oyunun ve skorun hakimi duruma getirdi. Oyunda üstünlüğü eline alan konuk ekip Fenerbahçe Beko üçüncü çeyreği de 5 sayılık farkla, 59-64 önde kapatan taraf oldu.

Karşılaşmanın son periyoduna iyi başlayan taraf ise Fenerbahçe Beko oldu. Üçüncü çeyreğin sonu ile rakibine üstünlük kuran sarı lacivertli ekip Melih Mahmutoğlu,  Marko Guduric ve Carsen Edwards’tan bulduğu sayılarla etkili oyununu sürdürdü ve bitime 5 buçuk dakika kala 61-75 öne geçti ve farkı yeniden çift hanelere taşıdı. Ancak ev sahibi ekip Onvo Büyükçekmece, 15 sayıya kadar çıkan farkı Earl Rivers, Saullius Kulvietis ve Martynas Sajus’un etkili oyunuyla farkı eriterek oyuna tekrar ortak oldu. Son bir dakikalık bölüme üç saylık Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile girildi. Ancak rakibinin pes etmemesine rağmen oyunu bırakmayan Fenerbahçe Beko, karşılaşmadan 80-85 üstünlükle ayrılmayı başardı.

Bu sonuçla birlikte Fenerbahçe Beko lige 2’de 2 ile başlayarak haftayı 4. sırada kapattı. Ligin ilk haftasında da deplasmanda Tofaş’a kaybeden Onvo Büyükçekmece ise 2’de 0 yaparak ligin son basamağında kendine yer buldu.